Nowe podatki, czyli gospodarka według Jarosława Kaczyńskiego. Pomysły z Krynicy

04.09.2013, 16:00; Aktualizacja: 04.09.2013, 17:19
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: MACIEJ GOCLONFOTONEWS

Jarosław Kaczyński chce podatku od giełdowych transakcji finansowych i hipermarketów i ulgi podatkowej na inwestycje i cięcia w administracji. Takie pomysły prezes PiS przedstawił w Krynicy w odpowiedzi na wystąpienie Donalda Tuska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • anders(2013-09-05 08:09) Zgłoś naruszenie 00

  a tak poza tym wypowiedzi tego Pana świadczą, iż jego myślenie o ekonomii sprowadza się do bazy i nadbudowy... a właściwie do szukania łączności z bazą...

  Odpowiedz
 • anders(2013-09-05 08:06) Zgłoś naruszenie 00

  Firmy trasnsferują podatki tam gdzie sa one najmniejsze... proste... i zawsze tak będą robić.. co prowadzi do jednego pytania - może u nas podatki sa za wysokie?? lub zbyt niejasne?? może w końcu zacznijmy wymagać czegoś pod tym kątem od wszyskich zasiadających w parlamencie, a nie tylko obrzucania się wzajemnie inwektywami??

  Odpowiedz
 • zzzzz(2013-09-05 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  Podatek obrotowy od transakcji to jakieś kuriozum.
  Podatek płaci się od zysku z tych transakcji. Zakładając, że wkładam 10 tyś. w akcje. Przegrywam wszystko. Tracę 10 tyś i mam jeszcze zapłacić podatek?
  Swoją drogą czy on wie jak trudno uzyskać jakikolwiek zysk przekraczający prowizję, przelewy itp
  Pomijam już fakt, że w ciągu dnia tymi 10 tyś mogę obrócić 100 razy zarabiając na tym powiedzmy 1 tyś a podatek obrotowy w takim wypadku wyniesie 10 tyś zł.

  Odpowiedz
 • Alek(2013-09-05 02:05) Zgłoś naruszenie 00

  Kaczynski wg. mnie jest po prostu parszywy

  Odpowiedz
 • a(2013-09-05 01:38) Zgłoś naruszenie 00

  Polsce potrzebny jest 2 Orban a nie stetryczala sfera

  Odpowiedz
 • Polka(2013-09-04 17:45) Zgłoś naruszenie 00

  Opodatkowanie sieci handlowych, które wyprowadzają wszystkie zyski poza Polskę wydaje mi się sensowne. Nie mogę zrozumieć dlaczego do tej pory (ponad 20 lat stwarza się ulgi i daje zwolnienia podmiotom gospodarczym, które wszystko transferują do macierzystych krajów, a nadmiernie opodatkowuje się rodzime biznesy w tym małe i średnie sklepy, ba nawet kioski i miejsca na bazarkach. Jestem za pomysłem Pana Kaczyńskiego. Może czas dawać ulgi krajowym podmiotom. Przecież powinien liczyć się nie tylko zysk wolnorynkowy, ale też interes społeczny Polaków.sieci hiper i super marketów będą miały mniejsze zyski, ale też nie podniosą cen, gdyż klienci mogą się po podwyżkach wynieść do innych sklepów. Czemu politycy tak martwią się o to ile i jakie zyski będą mieć sieci handlowe i tak nie odejdą. Jak na razie padają w Polsce tylko małe sklepy i niewielkie sieci rodzime. Hipermarkety mając ulgi i zwolnienia skutecznie konkurują z naszymi drastycznie opodatkowanymi podmiotami handlowymi. W tej chwili świetne warunki stworzone sieciom handlowym obcym powodują, że otwierają sklepy już na każdym osiedlu bardzo skutecznie niszcząc sklepy osiedlowe krajowe.

  Odpowiedz
 • josef bak(2013-09-04 16:47) Zgłoś naruszenie 00

  rządy PO to rządy = afery hazardowej ,,, koncert Madonny za 6mln ,,zegarki Nowaka ,,, AmberGold i jego synka ,,, łapówki Sawickiej ,,,podnoszenie podatków ,,podnoszenie cen,,,wysokie bezrobocie ,,, mafia jest chroniona a zwykły obywatel gnębiony ,,, okradanie emerytów,,,ogromne zadłużenie kraju ,, wysokie stanowiska dla znajomych Tuska ,,, przyznawanie sobie ogromnych nagród za nic nie robinie ,,, to tusk doprowadzil do upadłosci stoczni ,,,wszystko to jest zamiatane pod dywan ,, dosc Tuska ,DOSC rządów PO !!! PiSdojdzie do władzy to was z tego rozliczy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane