Przedstawiciel Lewiatana Jeremi Mordasewicz w rozmowie z IAR przyznaje jednak, że działania rządu Donalda Tuska w ciągu ostatniego roku przyniosły kilka pozytywnych zmian. Wśród nich ekspert wymienił gwarancje kredytowe udzielane przez BKG małym i średnim przedsiębiorstwom, uelastycznienie czasu pracy, co pozwala na lepszą organizację produkcji czy poszerzenie możliwości korzystania z leasingu.

Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej dodaje, że rząd nie przygotował rozwiązań dla wielu problemów, którymi borykają się pracodawcy i cała gospodarka. Wciąż za długo czeka się na wyroki sądów. Brakuje także regulacji w sektorze odnawialnych źródeł energii oraz w sprawie emisji CO2. Dużym problemem dla pracodawców i całej gospodarki jest brak zmian w prawie zamówień publicznych. 

Z okazji 300 dni, jakie mijają od wygłoszenia tak zwanego II expose premiera Donalda Tuska jego rząd chwali się między innymi: wysokimi wpływami z Unii Europejskiej, ułatwieniami dla małych i średnich firm czy inwestycjami w gospodarkę.