Prostytucja, narkotyki, przemyt: Dochody z tych profesji będą częścią PKB. GUS będzie musiał je zliczyć

autor: Janusz K. Kowalski23.07.2013, 06:47; Aktualizacja: 23.07.2013, 11:46
finanse, pieniądze, łapówka

W przyszłym roku wszystkie kraje Unii Europejskiej będą wliczały do dochodu narodowego prostytucję, przemyt oraz produkcję i handel narkotykami.źródło: ShutterStock

Aby wyliczyć PKB, rząd będzie musiał się zająć dziedzinami, nad którymi nie do końca potrafią zapanować policja czy służby celne. Dziś nikt nie jest w stanie nawet podać, ile jest w Polsce pań lekkich obyczajów: kilkanaście czy kilkaset tysięcy. Czarna gospodarka podniesie polski produkt krajowy brutto o 16 miliardów złotych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Gwałcizbój(2013-07-23 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    monika z IP: 153.19.103.* (2013-07-23 08:53)

    "Teraz wyjdzie na to,że im więcej prostytutek i dealerów narkotyków, tym większy dobrobyt - PO PROSTU SUPER - zacznijmy uczyć tych profesji w szkołach."

    MONIA AŻ TAKA ŚLEPA JESTEŚ - to właśnie w szkołach jedna i druga profesja się rozwija, gimnazjum w tym wiedzie prym !!!

    Odpowiedz
  • Podatnik(2013-07-23 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    A czy da się wliczyć do PKB wartość łapówek wręczanych urzędnikom państwowym za załatwianie spraw?

    Odpowiedz
  • HGSF(2013-07-23 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy do PKB doliczymy handel dziećmi, żywym towarem, organami i zlecenia płatnego zabójstwa? To już nawet nie jest śmieszne.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2013-07-23 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jest kanikuła, więc może mniej poważnie ... Ktoś, kto nie jest prostytutką i czerpie korzyści z nierządu, to sutener... Czy artykuł sugeruje, że III RP ma wejść w buty takiego kogoś ? A tak na marginesie to Pan Twórca Artykułu powienien wiedzieć, że są dziedziny, ktorych normalnie opodatkować (czyli czerpać korzyści) cywilizowane państwo nie może z definicji..

    Odpowiedz
  • monika(2013-07-23 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    ale kto mówi o opodatkowaniu?, żeby opodatkować, trzeba coś najpierw zalegalizować, teraz to będzie sztuczne podkręcanie PKB, żeby móc bardziej się zadłużyć- Pani w GUS będzie miała tylko więcej nikomu nie potrzebnej roboty. No ale UE słynie przecież z bzdurnych pomysłów. Teraz wyjdzie na to,że im więcej prostytutek i dealerów narkotyków, tym większy dobrobyt - PO PROSTU SUPER - zacznijmy uczyć tych profesji w szkołach.

    Odpowiedz
  • baca(2013-07-23 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe skojarzenie: wyższy PKB to wyższy dobrobyt. Czy wobec tego można uznać, że dobrobyt rośnie, gdy rozwija się prostytucja i handel narkotykami ?
    Co ważne od poziomu PKB liczona jest składka członkowska do budżetu UE.

    A ja się pytam co się stało ? - czyżby Koniowi d ... urwało ?

    Odpowiedz
  • Obserwator(2013-07-23 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Kontynuacja kreatywnego budżetu trwa w najlepsze - dla zatuszowania katastrofy finansowej. Ale co można się było spodziewać po koalicji PO-PSL. Jedynie alimentowanie uzależnionych swoich kolesiów i pociotnych.

    Odpowiedz
  • Hanka(2013-07-23 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO !!! nie będzie to takie proste, ale opodatkowanie prostytutek jest super rozwiązaniem.Dlaczego oferują swoje usługi, mają niezły dochód a gdzie odprowadzony podatek??? Na razie w lesie, ale najwyższy czas coś tu zmienić. Jeśli płacimy podatki to... wszyscy, cóż to za wyjątek??? Ja pracując odprowadzam podatki, a na pewno panie lekkich obyczajów mają więcej pieniążków ze swojej profesji,nie najniższą krajową.Tak tak !!!

    Odpowiedz
  • jasinek(2013-07-23 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Może opodatkują Tuska?
    Ostatnio czytałem w Kielcach na bildbordzie "Tusk dziwka Putina"

    Odpowiedz
  • Xińska(2013-07-26 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Obcokrajowiec u kurtyzany to eksport" to mnie po prostu rozwaliło:D cyrk na kółkach...

    Odpowiedz