Prostytucja, narkotyki, przemyt: Dochody z tych profesji będą częścią PKB. GUS będzie musiał je zliczyć

autor: Janusz K. Kowalski23.07.2013, 06:47; Aktualizacja: 23.07.2013, 11:46
finanse, pieniądze, łapówka

W przyszłym roku wszystkie kraje Unii Europejskiej będą wliczały do dochodu narodowego prostytucję, przemyt oraz produkcję i handel narkotykami.źródło: ShutterStock

Aby wyliczyć PKB, rząd będzie musiał się zająć dziedzinami, nad którymi nie do końca potrafią zapanować policja czy służby celne. Dziś nikt nie jest w stanie nawet podać, ile jest w Polsce pań lekkich obyczajów: kilkanaście czy kilkaset tysięcy. Czarna gospodarka podniesie polski produkt krajowy brutto o 16 miliardów złotych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Zatroskany(2013-07-23 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pierdu,pierdu,a ja sobie myślę,aby tak tych nierobów z rządu i z całej PO wygarnąć pod latarnie i niech w końcu się znajdą tam gdzie ich miejsce,zbyt wiele kasy z tego nie będzie,bo delikatnie mówiąc są co nie co szpetni,żeby choć trochę genów słowiańskich w sobie mieli to kto wie?,ale i tak pewnie amatorzy jacyś by się znalezli,bo od czego są koledzy z Ruch Palikota?

    Odpowiedz
  • gosc(2013-07-23 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jest. POzakładać liczniki panienkom i opodatkować 40% vatem i budżet będzie nasycony. Najwięcej zapłacą bogaci .

    Odpowiedz
  • jasinek(2013-07-23 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Może opodatkują Tuska?
    Ostatnio czytałem w Kielcach na bildbordzie "Tusk dziwka Putina"

    Odpowiedz
  • Hanka(2013-07-23 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO !!! nie będzie to takie proste, ale opodatkowanie prostytutek jest super rozwiązaniem.Dlaczego oferują swoje usługi, mają niezły dochód a gdzie odprowadzony podatek??? Na razie w lesie, ale najwyższy czas coś tu zmienić. Jeśli płacimy podatki to... wszyscy, cóż to za wyjątek??? Ja pracując odprowadzam podatki, a na pewno panie lekkich obyczajów mają więcej pieniążków ze swojej profesji,nie najniższą krajową.Tak tak !!!

    Odpowiedz
  • Obserwator(2013-07-23 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Kontynuacja kreatywnego budżetu trwa w najlepsze - dla zatuszowania katastrofy finansowej. Ale co można się było spodziewać po koalicji PO-PSL. Jedynie alimentowanie uzależnionych swoich kolesiów i pociotnych.

    Odpowiedz
  • baca(2013-07-23 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe skojarzenie: wyższy PKB to wyższy dobrobyt. Czy wobec tego można uznać, że dobrobyt rośnie, gdy rozwija się prostytucja i handel narkotykami ?
    Co ważne od poziomu PKB liczona jest składka członkowska do budżetu UE.

    A ja się pytam co się stało ? - czyżby Koniowi d ... urwało ?

    Odpowiedz
  • monika(2013-07-23 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    ale kto mówi o opodatkowaniu?, żeby opodatkować, trzeba coś najpierw zalegalizować, teraz to będzie sztuczne podkręcanie PKB, żeby móc bardziej się zadłużyć- Pani w GUS będzie miała tylko więcej nikomu nie potrzebnej roboty. No ale UE słynie przecież z bzdurnych pomysłów. Teraz wyjdzie na to,że im więcej prostytutek i dealerów narkotyków, tym większy dobrobyt - PO PROSTU SUPER - zacznijmy uczyć tych profesji w szkołach.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2013-07-23 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jest kanikuła, więc może mniej poważnie ... Ktoś, kto nie jest prostytutką i czerpie korzyści z nierządu, to sutener... Czy artykuł sugeruje, że III RP ma wejść w buty takiego kogoś ? A tak na marginesie to Pan Twórca Artykułu powienien wiedzieć, że są dziedziny, ktorych normalnie opodatkować (czyli czerpać korzyści) cywilizowane państwo nie może z definicji..

    Odpowiedz
  • HGSF(2013-07-23 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy do PKB doliczymy handel dziećmi, żywym towarem, organami i zlecenia płatnego zabójstwa? To już nawet nie jest śmieszne.

    Odpowiedz
  • Podatnik(2013-07-23 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    A czy da się wliczyć do PKB wartość łapówek wręczanych urzędnikom państwowym za załatwianie spraw?

    Odpowiedz
  • Gwałcizbój(2013-07-23 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    monika z IP: 153.19.103.* (2013-07-23 08:53)

    "Teraz wyjdzie na to,że im więcej prostytutek i dealerów narkotyków, tym większy dobrobyt - PO PROSTU SUPER - zacznijmy uczyć tych profesji w szkołach."

    MONIA AŻ TAKA ŚLEPA JESTEŚ - to właśnie w szkołach jedna i druga profesja się rozwija, gimnazjum w tym wiedzie prym !!!

    Odpowiedz
  • kkk(2013-07-23 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    do zatroskany i obserwator:
    chyba w waszych małych "wszystko wina Tuska" - móżdżkach nie zorientowaliście się że nie żyjemy w próżni - to będzie ustawodastwo unijne nie krajowe i będziemy musieli je zastosować przy wyliczaniu PKB jeśli wejdzie w życie.

    do gość i Hanka:
    wliczanie szarej i czarnej strefy do PKB nie wiąże się z opodatkowaniem tych działalności. Nic nie zrozumieliście z artykułu. To trochę smutne że do DGP sięgają ludzie o coraz mniejszych możliwościach intelektualnych.

    Odpowiedz
  • cdfkjshfj(2013-07-23 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do kkk zatroskanego. Chcesz chusteczkę już płaczesz ??? Doskonale wszyscy rozumieję tylko nie ty. Pastwo nie musi rozwijać niczego. Wystarczy,ze w Polsce będzie rządzi k..wa i złodziej i będzie super na papierze!!! Idź do szkoły!

    Odpowiedz
  • Ela(2013-07-23 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Powiedzenie o aktualnej sytuacji: ********** państwo" i "Polska nierządem stoi" jest więc prawdą!! A ja miałem nadzieję, głosując na ten rząd, że jest inaczej

    Odpowiedz
  • gosc1234(2013-07-23 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Hanka - to nie tak, że nie chcą płacić to są zawody, których rząd nie zalegalizował, więc nie da się zapłacić podatku a wciskając je w pkb to raz dwa wyjdziemy z długu ale tylko na papierze bo zobowiązani nadal będą taki fortel to tylko cios dla polski oni robią to specjalnie aby odwrócić uwagę od zadłużenia. Co to da, że pkb znajdzie się na poziomie 15 bo zarz wliczą tam przychody z porwań, z napadów i kradzieży bo w końcu to też zawód.

    Odpowiedz
  • Majster(2013-07-23 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie sądzę, że uda im się przekonać jakiegoś dealera narkotykowego do prowadzenia książki przychodów. Z powietrza przecież tych danych nie będą brać.

    Odpowiedz
  • eczku(2013-07-23 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    "W ich miejscu prawdopodobnie powstają nowe, bo narkomanów przybywa" hahahaha autor mistrz. Podążając logiką aturoa: wszyscy użytkownicy alkoholu=alkoholicy

    Odpowiedz
  • EWA(2013-07-23 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    To państwo schodzi moralnie na samo dno. Byle nie opodatkować bogatego rolnika! Byle rolnik nie dawał paragonu fiskalnego na rynku! Byle utrzymać przywileje uprzywilejowanych i dyskryminację nieuprzywilejowanych!
    A jak opodatkujecie prostytucję polityczną???

    Odpowiedz
  • aaa(2013-07-23 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    kolejna zagrywka do statystyk. Kolejnym krokiem co będzie zalegalizowanie produkcji i handlu prochami? Panie przy drogach z kasami fiskalnymi? Pan z UKS pilnował czy klient dostał paragon...Łatwe pieniądze zawsze zachęcają ale później zdeprawują kompletnie społeczeństwo...

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2013-07-23 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie do prawnika -chciałem założyć legalną spółkę " Kontrabanda handel zywym towarem i przemyt narkotyków " - do kogo mam się zgłosić ?

    Czy mogę liczyć na jakieś DOTACJE Unijne ,bezpłatne szkolenie w ramach środków pomocowych z UE ? ...

    Odpowiedz