Prostytucja, narkotyki, przemyt: Dochody z tych profesji będą częścią PKB. GUS będzie musiał je zliczyć

autor: Janusz K. Kowalski23.07.2013, 06:47; Aktualizacja: 23.07.2013, 11:46
finanse, pieniądze, łapówka

W przyszłym roku wszystkie kraje Unii Europejskiej będą wliczały do dochodu narodowego prostytucję, przemyt oraz produkcję i handel narkotykami.źródło: ShutterStock

Aby wyliczyć PKB, rząd będzie musiał się zająć dziedzinami, nad którymi nie do końca potrafią zapanować policja czy służby celne. Dziś nikt nie jest w stanie nawet podać, ile jest w Polsce pań lekkich obyczajów: kilkanaście czy kilkaset tysięcy. Czarna gospodarka podniesie polski produkt krajowy brutto o 16 miliardów złotych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • lokso(2013-08-01 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Tusk za swoją postawę wobec Putina wziął jakieś pieniądze? Ile zapłacił podatku od swoich niecnych praktyk? Czy urzędy wiedzą że "daje" darmo przez co kraj popada w runę? Donaldzie, wytłumacz się.

    Odpowiedz
  • babcia 60 +(2013-07-28 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe gdzie prostytutki zainstalują sobie kasę fiskalną
    i jaka normę będą miały panie w wieku 60+
    i CZY BABCIA TEEEEEEEEEEEŻŻŻŻŻŻŻZ ???

    Odpowiedz
  • Xińska(2013-07-26 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Obcokrajowiec u kurtyzany to eksport" to mnie po prostu rozwaliło:D cyrk na kółkach...

    Odpowiedz
  • hekate(2013-07-23 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    tzn.państwo polskie będzie ściągać haracz z działalności przestępczej obywateli,koniec świata!

    Odpowiedz
  • Hanna(2013-07-23 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak zamiast prostytutek opodatkować pseudo rolników, którzy z rolnictwem mieli tyle wspólnego, że im jęczmień na oku wyrósł, ale mają kawałek ziemi "rolnej" i płacą niskie składki do KRUS, dzięki czemu będą mieli "za frajer" emeryturę rolniczą"?

    Odpowiedz
  • Gośc(2013-07-23 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    1) sutenerów się nie rusza, bo... mają układy z ...? 2) opodatkowanie prostytutek (pomijając przyczyny, dla których wykonują ten zawód, a są to przyczyny różne - niekiedy tragiczne) oznaczałoby akceptowanie przez Państwo, Kościół, Społeczeństwo zjawiska prostytucji 3) a KTO chodzi do prostytutek? Inne prostytutki ? ;) Czy może faceci?

    Odpowiedz
  • aaaa(2013-07-23 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    w krajach gdzie nie ma pracy dla kobiet , prostytucja ma się dobrze, bo jeść trzeba a klientów póki co nie brakuje

    Odpowiedz
  • Do Hani(2013-07-23 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Droga Haniu,

    nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś z obecnego miejsca pracy przeniosła się na pobocze i również nie płaciła podatków. Chyba, że na przeszkodzie stoi np. aparycja...

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-07-23 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Hanka. Jaki problem? Możesz tak samo. Do kkk - Twój móżdżek naprawdę pracuje. A czyja to wina, że nie są opodatkowani rolnicy jak należy. A czyja wina, że rolnicy handlują różnymi artykułami rolnymi, których wcale nie produkują i tylko dlatego, że są rolnikami albo mają nakaz płatniczy na podatek rolny i handlują czym się da nie płacąc żadnych podatków. Pewnie według Ciebie to nie jest wina Tuska tylko jakiegoś krasnoludka z księżyca. I wiele innych rzeczy. Winą Tuska nie jest, że deszcz pada czy śnieg ale już winą jest, że mamy taki a nie inny system podatkowy uderzający głównie w najbiedniejszych. Broń dalej tego oszusta.

    Odpowiedz
  • lib(2013-07-23 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    może to pierwszy krok do legalizacji i opodatkowania?
    prostytucja już jest legalna :)

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2013-07-23 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie do prawnika -chciałem założyć legalną spółkę " Kontrabanda handel zywym towarem i przemyt narkotyków " - do kogo mam się zgłosić ?

    Czy mogę liczyć na jakieś DOTACJE Unijne ,bezpłatne szkolenie w ramach środków pomocowych z UE ? ...

    Odpowiedz
  • aaa(2013-07-23 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    kolejna zagrywka do statystyk. Kolejnym krokiem co będzie zalegalizowanie produkcji i handlu prochami? Panie przy drogach z kasami fiskalnymi? Pan z UKS pilnował czy klient dostał paragon...Łatwe pieniądze zawsze zachęcają ale później zdeprawują kompletnie społeczeństwo...

    Odpowiedz
  • EWA(2013-07-23 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    To państwo schodzi moralnie na samo dno. Byle nie opodatkować bogatego rolnika! Byle rolnik nie dawał paragonu fiskalnego na rynku! Byle utrzymać przywileje uprzywilejowanych i dyskryminację nieuprzywilejowanych!
    A jak opodatkujecie prostytucję polityczną???

    Odpowiedz
  • eczku(2013-07-23 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    "W ich miejscu prawdopodobnie powstają nowe, bo narkomanów przybywa" hahahaha autor mistrz. Podążając logiką aturoa: wszyscy użytkownicy alkoholu=alkoholicy

    Odpowiedz
  • Majster(2013-07-23 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie sądzę, że uda im się przekonać jakiegoś dealera narkotykowego do prowadzenia książki przychodów. Z powietrza przecież tych danych nie będą brać.

    Odpowiedz
  • gosc1234(2013-07-23 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Hanka - to nie tak, że nie chcą płacić to są zawody, których rząd nie zalegalizował, więc nie da się zapłacić podatku a wciskając je w pkb to raz dwa wyjdziemy z długu ale tylko na papierze bo zobowiązani nadal będą taki fortel to tylko cios dla polski oni robią to specjalnie aby odwrócić uwagę od zadłużenia. Co to da, że pkb znajdzie się na poziomie 15 bo zarz wliczą tam przychody z porwań, z napadów i kradzieży bo w końcu to też zawód.

    Odpowiedz
  • Ela(2013-07-23 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Powiedzenie o aktualnej sytuacji: ********** państwo" i "Polska nierządem stoi" jest więc prawdą!! A ja miałem nadzieję, głosując na ten rząd, że jest inaczej

    Odpowiedz
  • cdfkjshfj(2013-07-23 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do kkk zatroskanego. Chcesz chusteczkę już płaczesz ??? Doskonale wszyscy rozumieję tylko nie ty. Pastwo nie musi rozwijać niczego. Wystarczy,ze w Polsce będzie rządzi k..wa i złodziej i będzie super na papierze!!! Idź do szkoły!

    Odpowiedz
  • kkk(2013-07-23 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    do zatroskany i obserwator:
    chyba w waszych małych "wszystko wina Tuska" - móżdżkach nie zorientowaliście się że nie żyjemy w próżni - to będzie ustawodastwo unijne nie krajowe i będziemy musieli je zastosować przy wyliczaniu PKB jeśli wejdzie w życie.

    do gość i Hanka:
    wliczanie szarej i czarnej strefy do PKB nie wiąże się z opodatkowaniem tych działalności. Nic nie zrozumieliście z artykułu. To trochę smutne że do DGP sięgają ludzie o coraz mniejszych możliwościach intelektualnych.

    Odpowiedz
  • Gwałcizbój(2013-07-23 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    monika z IP: 153.19.103.* (2013-07-23 08:53)

    "Teraz wyjdzie na to,że im więcej prostytutek i dealerów narkotyków, tym większy dobrobyt - PO PROSTU SUPER - zacznijmy uczyć tych profesji w szkołach."

    MONIA AŻ TAKA ŚLEPA JESTEŚ - to właśnie w szkołach jedna i druga profesja się rozwija, gimnazjum w tym wiedzie prym !!!

    Odpowiedz