Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy LOT za dalszą restrukturyzacją spółki. W Warszawie zakończyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy narodowego przewoźnika. W czasie spotkania przyjęto uchwałę w sprawie dalszego istnienia firmy - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik LOT-u, Marek Kłuciński.

Dodał, że uchwała otwiera drogę do dalszej restrukturyzacji spółki. Plan naprawczy został złożony do ministerstwa skarbu pod koniec maja. Do 20 czerwca dostanie go także Komisja Europejska.

Bruksela zobowiązała LOT do przedstawienia takiego planu, gdy warunkowo zgadzała się na udzielenie pożyczki rządowej w wysokości 400 milionów złotych. Zapomogę spółka dostała w grudniu ubiegłego roku.

Rzecznik LOT-u, pytany o szczegóły planu restrukturyzacji, zasłonił się tajemnicą. Kłuciński wyjaśnił, że do czasu złożenia tego planu w Komisji Europejskiej nie zdradzi szczegółów.

Media od dłuższego czasu spekulują, że LOT szykuje się do sprzedaży części samolotów, likwidacji wielu europejskich połączeń oraz do zwolnień. Prace może stracić kilkaset osób. Restrukturyzację mają też odczuć pasażerowie, którzy będą płacić za posiłki wydawane w samolotach.