GUS podał dane o sytuacji gospodarstw domowych. Dochody Polaków spadają drugi rok z rzędu

03.06.2013, 13:22
Ubiegły rok był drugim z kolei, kiedy realne dochody gospodarstw domowych spadały.

Ubiegły rok był drugim z kolei, kiedy realne dochody gospodarstw domowych spadały.źródło: ShutterStock

W ubiegłym roku przeciętny miesięczny dochód na jedną osobę w rodzinie wynosił 1270 złotych - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Był więc o 0,2 procent niższy niż w 2011 roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Marcin z Urzędowa(2013-06-04 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Problemem Polski są narastające dysproporcje w dochodach. I nie zanosi się na zmianę, jeśli polityka nie wejdzie na inny tor. To samo dostrzegają w Brukselii i przyjdzie czas, że to rządowi zarzucą jako przewinienie i znowu jakieś kary, albo wstrzymanie dofinansowania.

    Odpowiedz
  • grazia(2013-06-04 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    zawsze srednia a nikt nie mowi o prawdziwych dochodach dla biedniejszych to absurd podawac przecietne dochody ! tak jak mowic o sprzataczce i dyrektorze jaki to ma sens wzietych do kupy

    Odpowiedz
  • mm(2013-06-04 02:18) Zgłoś naruszenie 00

    Prosimy o podawanie mediany, a nie sredniej. Srednia nic nie mowi.

    Ew. mozna podac odsetek gospodarstw zyjach za do 500 zl/osobe, 501-1000zl na osobe, itd.

    Odpowiedz
  • gnat(2013-06-03 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    WSZYSTKO DO GÓRY A PENSJE GEHENNA TO JEST CHOREEEEE

    Odpowiedz
  • xxx(2013-06-03 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    Cos podobnego ? ! ! ! Od dwoch lat ? ! ! ! A gdzie i u kogo drapneliscie te brednie ? ! ! ! Co za cyrk , o jakim spadku dochodow tu mowa, jaka klase ludzi ten spadek dochodow rodziny dotyczy ?! Czy Wy slyszycie w ogole co mielicie tymi zaprzalymi ozorami ? ! Przed kim znowu "ubiedniony wyz " chceie pokazac ?! Tusek niech lepiej zrobi powrot do szkoly razem z bufetowa , moze jeszcze cos zalapia ! Zodzieeeejeeeee ! ! !

    Odpowiedz
  • emeryt 1480+okradziony(2013-06-03 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    W 2012 roku ponad połowa badanych gospodarstw domowych oceniała swoją sytuację materialną jako przeciętną, prawie co czwarte jako raczej dobrą, albo bardzo dobrą, co piątek jako raczej złą albo złą.


    :) hm "co piątek" radzę się pomodlić kto umie i chce lub przekląć a nie oceniać (nawet przeciętnie) moje gospodarstwo domowe...

    Odpowiedz
  • Zaplac_Umieraj_Szybko(2013-06-03 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ale wg. ZUS średnia krajowa rośnie
    i składki też, to dziwne czy normalne?
    No tak zalezy dla kogo...

    Odpowiedz
  • Napiszcie prawde(2013-06-03 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    A teraz podajcie w ilu procentach gospodarstw domowych ten dochod jest tak kompromitujaco niski, ze ludzi na chleb nie stac, a w ilu 'gospodarstwach domowych' jest tak wysoki, ze sobie tylki banknotami podcieraja.

    Obawiam sie ze dysproporcja jest zatrwazajaca ...

    Z czego wniosek, ze ten dochod 1270 na osobe realnie w wielu przypadkach nie wynosi nawet 1270 na cala rodzine.

    Ot, mamy zielona wyspe. Zdecydowanie wyrozniamy sie na tle 'Europy'...

    Odpowiedz