Będzie wniosek o upadłość Stoczni Gdańskiej. Ukraiński właściciel nie płaci załodze i kontrahentom

autor: oprac. J.K.24.05.2013, 17:03; Aktualizacja: 24.05.2013, 17:22

Jak informuje TVN24 w najbliższych dniach spodziewany jest wniosek o upadłość Stoczni Gdańskiej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • Solidarność(2013-05-25 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    PRZECIEŻ TO MUZEUM STOCZNI I POMNIK SOLIDARNOŚCI !!!

    Odpowiedz
  • Fix(2013-05-25 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie biadolić !

    Stoczniowcy chcieli kapitalizmu no to go mają !

    Stocznia zatrudniała kilka tysięcy pracowników.
    Ale robotnikom zachciało się kapitalizmu.
    Myśleli, że będą żyli jak kapitaliści.
    Ciekawe tylko, kto miał by pracować.

    A teraz poznali co to kapitalizm.

    Niech sobie wywieszą 21 postulatów (szczególnie ten o wieku emerytalnym) w sali BHP, zrobią zajączka "V" i pokrzyczą "precz z komuną !".

    Ciekawe, czy teraz jakiś wicepremier przyjedzie do nich i podpisze porozumienia ?

    Odpowiedz
  • Do 8(2013-05-25 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Kupiłeś taką cegiełkę i nie otrzymałeś zwrotu pieniędzy, czy rżniesz głupa?

    Odpowiedz
  • z Torunia(2013-05-25 08:47) Zgłoś naruszenie 10

    Ktoś, kiedyś zbierał cegiełki na ratowanie stoczni, może teraz te pieniądze by pomogły

    Odpowiedz
  • BongoBongo(2013-05-25 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Partia Oszustów sprzeda i sprywatyzuje wszystko przed przyszłymi wyborami parlamentarnymi, a w nagrodę zajmą wysokie stanowiska w Brukseli. Tak samo Tusk kłamie przed kamerami. Najpierw mówił, że nie dostał żadnej propozycji, a parę dni temu oznajmił, że dostał takową propozycję. Takich ludzi, jak Tusk, Rostowski, Kopacz itp. powinno się postawić przed Trybunał Stanu za to, że rozwalają Polskę.

    Odpowiedz
  • Leo do Jurka @ 3(2013-05-24 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jurku, wszystko już się Tobie pomieszało. Czytaj: "Już od miesięcy stocznia nie płaci wielu kontrahentom". Ach te lemingi... dalej stawiają na Partię Oszustów S.A.

    Odpowiedz
  • Jacek Łęski(2013-05-24 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    W związku z opublikowaniem dziś na antenie tvn nieprawdziwych i nieścisłych informacji dotyczących rzekomo przesądzonej upadłości Stoczni Gdańsk, Gdańsk Shipyard Group (GSG) oświadcza, że tego rodzaju spekulacje pozbawione są podstaw.
    W rzeczywistości realizowany jest plan finansowy uzgodniony przez ARP i GSG, którego celem jest wyprowadzenie Stoczni z kłopotów finansowych. Na najbliższy wtorek zaplanowane jest kolejne posiedzenie Rady Programowej utworzonej przez udziałowców, które omówi kolejne wspólne kroki w ramach wypracowanego wcześniej porozumienia.
    Porozumienie nie przewiduje udzielenia Stoczni nowej pomocy publicznej, a ukraiński udziałowiec takiej pomocy nie oczekuje.
    W związku z nierzetelną informacją opublikowaną TVN, a mogącą w istotny sposób zaszkodzić interesom Stoczni Gdańsk SA, GSG skieruje sprawę na drogę prawną.
    Warto nadmienić, że przed publikacją kwestionowanego materiału TVN nie zwrócił się o informacje ani o komentarz ani do przedstawicieli Stoczni Gdańsk SA ani do przedstawicieli ukraińskich inwestorów.

    Jacek Łęski
    rzecznik Gdańsk Shipyard Group

    Odpowiedz
  • kjnjnb(2013-05-24 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    a co do tego ma Skarb Państwa, wlasciciel chce wyludzic kase i tyle, niech sprzeda akcje i odda zarzadzanie komu innemu skoro sam nie podolal, a nie prosi o pomoc SP.

    Odpowiedz
  • Jurek(2013-05-24 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego to ukraiński właściciel miałby komuś płacić? Jeśli dobrze kojarzę, to stocznia była S.A., a więc sama za siebie płaci.

    To jest super express czy tzw. gazeta prawna? Bo może coś mi się pomieszało?

    Odpowiedz
  • kret(2013-05-24 17:51) Zgłoś naruszenie 10

    PO doprowadzi do upadku nawet kopalnie zlota,to pasozyty

    Odpowiedz
  • lato...(2013-05-24 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    bezrobotni... nie martwcie się ! ..za to jest wolność i demokracja (nie ma komuny) jest sprawiedliwość i opieka socjalno- medyczna-- Unia i modlitwa ... pomoże...
    cieszcie się... !!

    Odpowiedz