PO i KNF kontra SKOK-i: dlaczego spółdzielnie nie chcą zostać bankami

autor: Tomasz Jurczak17.05.2013, 10:28; Aktualizacja: 17.05.2013, 15:23
SKOK-i nie chcą płacić finansowego "haraczu" oraz boją się zmniejszenia konkurencyjności wobec banków, co w dłuższej perspektywie ma odbić się na ich spółdzielcach.

SKOK-i nie chcą płacić finansowego "haraczu" oraz boją się zmniejszenia konkurencyjności wobec banków, co w dłuższej perspektywie ma odbić się na ich spółdzielcach.źródło: ShutterStock

Nowelizacja ustawy o SKOK-ach rozpaliła rynek finansowy i sejmowe kuluary do czerwoności. PO, autorzy projektu oraz KNF murem stoją za nowelizacją. Suchej nitki na projekcie nie pozostawiają same SKOK-i i PiS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • grejs(2014-08-21 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Brak słów, żal, żal, jak może państwo polskie niszczy coś co zwykli ludzie utworzyli, bez grosza włożonego przez rząd? Hańba, złodziejstwo i więcej nic. Gdzie był rząd jak kasy potrzebowały 20 lat temu potrzeby wsparcia finansowego?W mediach naśmiewano się wręcz,że nie są zagrożeniem dla banków, ale jak rozkwitły , to dobry kęs.Kto ma media, ten ma władzę i może wszystko pisać o kondycji skoków. urabiać opinię, a ludzie w to uwierzą.Niszczyciele własnej gospodarki i kraju.

    Odpowiedz
  • polak(2013-10-12 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    perfidny atak na skoki to pomysł donka i iego choloty .

    Odpowiedz
  • elka(2013-06-11 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    KNF musi mieć nadzór nad depozytami klientów ,aby nie było ze SKOK tak jak z Amber Gold. Ale wtedy będzie za późno i krzyk ,dlaczego Państwo Polskie na to pozwoliło.

    Odpowiedz
  • spółdzielca(2013-06-11 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Banki Społdzielcze też są SPÓŁDZIELNIAMI ,zrzeszają członków- udziałowcówi i sa to Tylko i Wyłącznie BANKI POLSKIE a mimo to podlegają kontoli KNF i audytom zewnętrznym. Więc argument SKOK i PiS ,że spółdzielnie sa konstytucyjnie chronione ODPADA.

    Odpowiedz
  • Andre(2013-05-23 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Domowe oszczędności w skarpetach MUSZĄ być objęte kontrolą knf.
    Przecież może się zdarzyć że ktoś te pieniądze głupio wyda albo straci.
    Od przyszłego tygodnia należy zgłaszać swoje oszczędności do knf. Od przyszłego tygodnia będą wyrywkowe kontrole policyjne, kto nie zgłosi traci kasę na rzecz wybranego banku. Bank zostanie wybrany na podstawie wysokości łapówki którą mi płaci.
    Wasz faszolDONALD

    Odpowiedz
  • andrzej k(2013-05-21 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    cuda i dziwy,obecne pytanie ukazalo sie natychmiast.nie mam nic do SKOKOW bo nie znam,ale skoro maja klientow,to niech istnieja,panstwo nie powinno dawac zadnych gwarancji.jest to ryzyko klienta.KNF niech zajmie sie bankami,ktorym umozliwil dzialalnosc na terenie kraju-Polska.np. credit agricole,mialem do czynienia i jak najbardziej kwalifikuje sie do zainteresowania KNF.np.interpretacja umowy po jej zaistnieniu.tym trzeba sie zajac!!!

    Odpowiedz
  • andrzej k(2013-05-21 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego nie ukazal sie muj komentarz czyzby byl niewygodny dla autora?

    Odpowiedz
  • ala(2013-05-20 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to prawda, że banki w sumie GLOBALNIE zabezpieczają tylko 1 % zgromadzonych depozytów a Skoki 11% JEST TO KOLEJNY SKOK NA KASĘ OBYWATELI PRZEZ PO i PSL!

    Odpowiedz
  • Starzec(2013-05-20 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, Ludzie? o co Wam chodzi, czy nie wiecie, że w mętnej wodzie więcej ryb się ochroni bo nic nie widać - o to tu chodzi !!!

    Odpowiedz
  • wit(2013-05-20 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Poza tym problem stanowi wprowadzenie zmian w zasadach gry dla 2,5 mln klientów SKOK-ów. Nadzór KNF-u może zmusić SKOK-i do podniesienia opłat jak i zmniejszenia oprocentowania lokat. O tym jaka będzie decyzja Trybunału Konstytucyjnego dowiemy się wkrótce.

    K..wa , jakki element "gry", Czy tzw. bankowość jest grą? chyba tak .
    Do tej pory nie "kochałem" Skok-ów,ale teraz...

    Odpowiedz
  • tata 1 i pol(2013-05-19 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    czy demokracja nosi nowy plaszczyk - moze znaczenia jezykoznawco Panie Miodk sa inne! SKOK-i o ile wiem to pieniadze deponowane przez Polakow w wybranej kasie SKOK - nie w wybranym Banku! - o co chodzi liskom chytruskom- SKOKI zakladaja swoje kasy poprzez grupowe porozumienia obywatelskie - zadne tam spoldzielnie! i ci obywatele rzadza sie tymi pieniedzmi jak sami zaplanuja! - a dlaczego mam nazywac je Banki albo spoldzielnie?

    Odpowiedz
  • Stan(2013-05-19 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Widać wyraźnie nacisk lobby bankowego na Rząd. Rząd niestety zależny jest od banków i nie ma nic do gadania. SKOKi są konkurencją dla banków i muszą coś z tym zrobić. Najszybszą metodą jest działanie typowo mafijne przez układy w Rządzie. Poza tym zacytuje tutaj fragment wypowiedzi lumena z pozycji 9 " wystarczy porównać czas działania banków równolegle do czasu działania SKOK-ów ile wtedy upadło SKOK-ów a ile banków, ile się sprzedało żeby nie upaść, ile są polskie a ile obce, ile służyły Polakom nie wywożąc pieniędzy." A lidzie łykają wszystko jak pelikany to co im się podrzuci.

    Odpowiedz
  • tata2(2013-05-19 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Po ostatnich rewelacjach na temat SKOK Wołomin zabrałem kasę i zaczekam na gwarancję BFG.

    Odpowiedz
  • LUMEN(2013-05-19 00:48) Zgłoś naruszenie 00

    o co tu chodzi? - zdrowo myślącym nie trzeba robić wykładów, wystarczy porównać czas działania banków równolegle do czasu działania SKOK-ów ile wtedy upadło SKOK-ów a ile banków, ile się sprzedało żeby nie upaść, ile są polskie a ile obce, ile służyły Polakom nie wywożąc pieniędzy... Poznajcie Prawdę a Prawda Was Wyzwoli

    Odpowiedz
  • X(2013-05-18 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    obserwowali jak rosną SKOK - i w siłę Ipoczuli , że mogą coś dla siebie skubnąć więc się podłączają, świeża i łatwa kasa...
    Czemu nie chcą zająć się innymi placówkami finansowymi, tylko tu kładą rękę na depozyty, jakoś przez tyle lat nikt nie poniósł szkody na zdeponowanej kasie w SKOK-ACH

    Odpowiedz
  • Autor(2013-05-18 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomo kto i za co lobbuje bankierom i vice versa, więc wspólnie kombinują skok na SKOK... niech członkowie SKOK sami decydują, przecież lepiej jak jest uczciwiej :)

    Odpowiedz
  • Zakon PC(2013-05-18 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    O co chodzi Kaczynskiemu i Biereckiemu??W Polsce istnieja i dobrze funkcjonuja calkowicie polskie Banki Spółdzielcze/BS/ i to one a nie rzekomo "bank zachodnie" sa naturalnymi konkurentami SKOK-ow!!!Czyzby Rada Polityczna PIS o tym nie wiedziała??

    Odpowiedz
  • RYSZARD(2013-05-18 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    TO DZIĘKI "DORADCOM" SOLIDARNOŚCI W POLSCE MAMY BANKI OBCE , ŻEBY NIE UŻYĆ MOCNIEJSZEGO ALE ADEKWATNEGO SŁOWA , DRENUJĄ NASZE KIESZENIE ODSYŁAJĄC ZYSKI DO BANKÓW-MATEK . PUKI CO , SPÓŁDZIELNIE SĄ POLSKIE I ZYSK ZOSTAJE W POLSCE . TAK TRZYMAĆ , BO NAWET NA "SKARPETKI" NAM NIE STARCZY

    Odpowiedz
  • skokowiec(2013-05-17 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    do NK. Przecież stara ustawa o SKOK pozostawiała właśnie roszczenia jedynie w ramach SKOK-ów. W przypadku upadłości Państwo nic nie płaciło. O co się więc czepiasz? Teraz jeśli upadnie to roszczenia będą do Państwa...

    Odpowiedz
  • nk(2013-05-17 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Na tym przykładzie widać że nie ma u nas żadnej uczciwej partii - nawet PISowcy są poddawani manipilacji i wykorzystywani jako lobby do załatwiania interesów prywatnych SKOKÓW.

    Ja osobiści uważam że nie należy stosować tej ustawy - TYLKO !!! jedno ALE.
    Jeśli SKOKI padna to roszczenia i pretensje kierować do PIS i Jarosława Kaczyńskiego !!!
    WSZELKIE ROSZCZENIA - nie do Państwa tylko do PISuuuuu!!!

    Odpowiedz