Liczba użytkowników serwisu YouTube w Polsce liczy już ponad 13 i pół miliona, wynika z badań firmy Gemius. Na świecie co miesiąc z serwisu korzysta ponad miliard internautów.

W 2011 roku serwis stworzył program partnerski, dzięki któremu twórcy filmików mają szansę na tym zarobić. Koordynatorka programu partnerskiego w Polsce, w Czechach i na Węgrzech Małgorzata Krasowska wyjaśnia, że portal pomaga młodym twórcom. Dostają specjalne dokumenty z poradami jak strategicznie programować i jak się reklamować na portalach społecznościowych.

Dzięki wpływom z reklam, Ci najchętniej oglądani twórcy mogą dorobić się fortuny - mówi Małgorzata Krasowska. Już kilkuset partnerów na całym świecie zarabia kwoty 6-cyfrowe.

Jednym z najbardziej popularnych kanałów w Polsce są "Polimaty", które w lekki i zabawny sposób przekazują wiedzę o wielu dziedzinach nauki. Ich autor i główny prowadzący Radosław Kotarski chciał aby były one głosem sprzeciwu wobec tego, co się dzieje w telewizji.

Program partnerski YouTube działa w 30 krajach na całym świecie. Już czwarty rok z rzędu łączne zyski partnerów portalu rok do roku wzrastają ponad dwukrotnie.