Moody's Investors Service obniżył ratingi podmiotu Telekomunikacji Polskiej (TPSA) oraz spółek zależnych TPSA Eurofinance B.V. i TPSA Eurofinance France S.A. do Baa1 A3, podała agencja w komunikacie. Perspektywy ratingów są negatywne.

"Obniżyliśmy ratingi TPSA do Baa1 ze względu na niepewności dotyczące jej zdolności do utrzymania historycznie silnych wskaźników w obliczu rosnących presji ze strony konkurencji i regulacji" - powiedział główny analityk Moody's dla TPSA Carlos Winzer.

Moody's podał, że decyzja o obniżce ocen wiąże się w szczególności z rosnącymi obawami agencji co do dalszych spadków przychodów TPSA i presji ma marże w 2013 r.

W 2012 r. przychody spółki spadły o ok. 4,1% r/r, zaś wynik EBITDA pogorszył się o ok. 8,9%, przypomina Moody's.

Reklama

TPSA i zależny od niej PTK Centertel są wiodącymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w Polsce pod marką Orange. TPSA dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). PTK Centertel świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.