Korporacja Bachledów wzbogaciła się o kolejny wielki hotel. Jak poinformował Orbis, hotel Mercure Kasprowy został sprzedany za 56,35 mln zł spółce Bachleda Hotel.

Na rachunek Orbisu ma wpłynąć 80 proc. sumy zaraz po złożeniu umowy sprzedaży w sądzie, a pozostałe 20 proc. ma być wypłacone w 3 ratach do końca 2019 r.

Adam Bachleda Curuś, zwany na Podhalu ABC, był swego czasu najbardziej znanym góralem w Polsce. Był burmistrzem Zakopanego i gorącym orędownikiem zorganizowania zimowych igrzysk pod Tatrami. Jest jednym z najbogatszych Polaków - informuje portal zakopane.naszemiasto.pl.

Trzygwiazdkowy hotel Mercure Zakopane Kasprowy położony jest na Polanie Szymoszkowej - w sąsiedztwie całorocznego wyciągu krzesełkowego oraz kąpieliska geotermalnego. W ofercie Mercure Zakopane Kasprowy znajduje się 288 pokoi, w pełni wyposażone sale konferencyjne mieszczące do 1050 osób, trzy restauracje i dwa bary.

Główne spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Orbis, której przewodzi Orbis S.A., to Orbis Transport sp. z o.o., Hekon Hotele Ekonomiczne S.A., Orbis Kontrakty sp. z o.o., UAB Hekon.

Orbis S.A. powstała w 1991 roku z przekształcenia Przedsiębiorstwa Państwowego Orbis w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 1997 roku akcje spółki zostały upublicznione i od tej pory są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Partnerem strategicznym Orbisu jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, jest obecny w 92 krajach, w których dysponuje 3 500 hotelami z 440 tys. pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, ibis Styles, ibis budget, hotelF1 gwarantuje zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne.

Accor zatrudnia ponad 160 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia.