Na rachunek Orbisu ma wpłynąć 80 proc. sumy zaraz po złożeniu umowy sprzedaży w sądzie, a pozostałe 20 proc. ma być wypłacone w 3 ratach do końca 2019 r.

Adam Bachleda Curuś, zwany na Podhalu ABC, był swego czasu najbardziej znanym góralem w Polsce. Był burmistrzem Zakopanego i gorącym orędownikiem zorganizowania zimowych igrzysk pod Tatrami. Jest jednym z najbogatszych Polaków - informuje portal zakopane.naszemiasto.pl.

Trzygwiazdkowy hotel Mercure Zakopane Kasprowy położony jest na Polanie Szymoszkowej - w sąsiedztwie całorocznego wyciągu krzesełkowego oraz kąpieliska geotermalnego. W ofercie Mercure Zakopane Kasprowy znajduje się 288 pokoi, w pełni wyposażone sale konferencyjne mieszczące do 1050 osób, trzy restauracje i dwa bary.

Główne spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Orbis, której przewodzi Orbis S.A., to Orbis Transport sp. z o.o., Hekon Hotele Ekonomiczne S.A., Orbis Kontrakty sp. z o.o., UAB Hekon.

Orbis S.A. powstała w 1991 roku z przekształcenia Przedsiębiorstwa Państwowego Orbis w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 1997 roku akcje spółki zostały upublicznione i od tej pory są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Partnerem strategicznym Orbisu jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, jest obecny w 92 krajach, w których dysponuje 3 500 hotelami z 440 tys. pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, ibis Styles, ibis budget, hotelF1 gwarantuje zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne.

Accor zatrudnia ponad 160 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia.