ING BSK wprowadzał w błąd klientów. Zapłaci ponad milion złotych kary

15.02.2013, 10:41; Aktualizacja: 15.02.2013, 10:46
Za wprowadzenie konsumentów w błąd Prezes UOKiK nałożyła na ING Bank Śląski karę w wysokości 1 297 548 zł. Przedsiębiorca zaniechał stosowania kwestionowanych praktyk.

Za wprowadzenie konsumentów w błąd Prezes UOKiK nałożyła na ING Bank Śląski karę w wysokości 1 297 548 zł. Przedsiębiorca zaniechał stosowania kwestionowanych praktyk.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie w błąd co do kosztów przelewów czy korzystania z karty – to praktyki stosowane w reklamach Konta Direct ING Banku Śląskiego, które zakwestionowała Prezes UOKiK. Kara nałożona na przedsiębiorcę wyniosła ponad 1,29 mln zł

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa

Polecane

Komentarze (8)

  • Sebastian(2013-02-16 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Najważniejszą rzeczą jaką trzeba zrobić przed podpisaniem umowy TO: przestudiować regulaminy, tabele napisane drobnym maćkiem.Zanim się zdecydujesz pomyśl za nim pomyślisz.Banki to wyłudzacze,z chęci pazerności i zysku zrobią wszystko by złapać klienta w bankowe sieci.W Polsce jest to nagminnie stosowane.Szabrownicze metody to ich priorytet,bez tego by nie mieli Prawa istnieć.Uważajcie Polacy!!!

    Odpowiedz
  • g(2013-02-15 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    a poszkodowani klienci dostaną g-wno. Bank syty i urzędnicy kwotkę pod pretekstem walki o prawa klientów zainkasowali. To tak samo z przekrętem banków Szwajcarskich, Niemieckich, Angielskich i USA. Berkley Bank of America etc. zaniżyli franie, euro i dolce w dobie boomu budowlanego w polsce, teraz klienci do końca życia będę spłacać kredyty zawyżone, np. jak ja wziąłem kredyt na 300tyś, w CHF to po 30 latach spłacę 1mln 118tyś. To nie jest żart to kwota którą można łatwo policzyć. Finał taki rząd do dymisji, palikot rozwal te ****** i zmniejsz ilość posłów do choćby 25 max. mniej pasożytów będzie u żłoba i choć się dogadają. RZAD powinien w tej sytuacji ustalić sztywny kurs walut obcych do spłat kredytów, na poziomie minimalnym np. 1 CHF = 0,5zł . Byśmy wszyscy przez złodziejskie banki nie byli wydojeni.

    Odpowiedz
  • wojtek(2013-02-16 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    myślę ,że to nie przejdzie,odwolaja się w II instancji ,a sąd to uchyli.widziałem ten zapis zanim przeniosłem tam konto.

    Odpowiedz
  • wojtek(2013-02-16 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    teraz jest zapis ,że 200 zl /karte.

    Odpowiedz
  • sn(2013-02-18 06:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie domawiane w ofercie handlowej całkowitej ceny usługi to jest krętactwo naciągactwo, powinno być z cała mocą prawa karane. Wyłudzanie świadczeń i opłat nienależnych ,jest też stosowane przez inne firmy (ubezpieczeniowe Aksa, stosowanie klauzur nie dozwolonych CU i banki itp) powinno kontrolowane, egzekwowane (UOKiK)z dużymi karami, aby ponownie tego nie stosowali, bo gdzie Kowalski każdy ma się znać na sztuczkach prawnych zakamuflowanych, wprowadzających w błąd z premedytacją, niektórzy nazywają to nowoczesnymi technikami handlu i usług - o zgrozo !!!. Powinno się zmienić przepisy bo nie tylko taki powinien ponieść kare , ale po ustaleniu tych faktów , nakazowo (decyzją UOKiK, sądu ) powinien zwrócić oszukanym kwoty w ciągu 30 dni ( według zasad KC).
    O zmianę przepisu RP apel do UOKiK.

    Odpowiedz
  • kasia(2013-02-18 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Coraz więcej jest takich kwiatków. Ja na szczęście nigdy nie miałam problemów ze zrozumieniem umowy którą mam w getinie. więc co jak co ale oszukana się nie mogę czuć

    Odpowiedz