Jest porozumienie w sprawie unijnego budżetu na lata 2014-20. Polska dostanie 105,8 mld euro

autor: oprac. J.K.08.02.2013, 16:32; Aktualizacja: 08.02.2013, 20:57
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie budżetu na lata 2014-20. Polska otrzyma 105 miliardów 800 milionów euro, czyli około 440 miliardów złotych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • hihi(2013-02-08 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    OGROMNY sukces polskiej dyplomacji- Tusk dotarl az pod drzwi!!! hehe
    P.Gras: "Podobno maja go nawet wpuscic"

    Odpowiedz
  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2013-02-08 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Graś co my- Polska mamy do powiedzenia ?-nic ,dostaniemy tyle ile nam przydzielą reszta nie ma znaczenia .

    Odpowiedz
  • to jest chore(2013-02-08 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    znowu PO ********* kasę.

    Odpowiedz
  • Zatroskany(2013-02-08 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Wielkie mi co!,Graś napisał : załatwione : wiemy że jesteśmy załatwieni przez tę bandę kurczowo trzymającą władzę!!!

    Odpowiedz
  • Zasada solidaryzmu(2013-02-08 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    W ramach UE cieszymy sie z zasady solidaryzmu, natomiast na wlasnym krajowym podworku traktowanie tej zasady wyglada nieco inaczej.

    Odpowiedz
  • Daniels(2013-02-08 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    mysle,ze I tak PO wszystko rozkradna

    Odpowiedz
  • Teresa(2013-02-08 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    A ile miliardów dała Polska kasy do UE?

    Odpowiedz
  • Jaromir(2013-02-08 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    SRUTUTUTU, wielkie mi co! Najwyżej nędza dopadnie nas kilka lat później. Tusk się cieszy, bo ma nadzieję na jeszcze jedną KOLEJNĄ wygraną w wyborach w 2015 r. FIGA i to BEZ MAKU! Przekona się, co to znaczy OSZUKIWAĆ ludzi!

    Odpowiedz
  • KIOLP(2013-02-08 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    STRASZNE ACH STRACH POMYŚLEĆ JAK ZNOWU PRZETRWONI TA BANDA TUSKA TE PIENIĄDZE A MY POLACY BĘDZIEMY TO SPŁACAĆ WYRZUCIĆ JAK NAJSZYBCIE TYCH NIEUDACZNIKOW I ZŁODZIEJI Z RZADU

    Odpowiedz
  • gosc(2013-02-08 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Graś chyba zapomniał, że jeszcze Parlament Europejski ma coś w tej sprawie do powiedzenia.
    Z wypowiedzi przewodniczącego PE wynika, że mogą być z tym problemy.
    I jak będzie wyglądał Pan Graś ze swoim "załatwione" ?

    Odpowiedz
  • Ken(2013-02-08 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    To niektórzy się cieszą będzie z czego kombinować i będzie kasa zapewniona na jakiś czas a dla szarego podatnika nic to nie znaczy bo nadal będzie brak pracy ub praca niewolnika za 3 zł za godzinę

    Odpowiedz
  • ksiadztezczlowiek(2013-02-08 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Taka prawda w prawdziwych liczbach, a nie ogolnych. Bo ciagle Tusk i co. porownuja jakby porownac Chiny z Luksemburgiem i by stwierdzono, ze Chiny eksportuja wiecej od Luksemburga. W rzeczywistosci jednak Luksemburczyk jest bogatszy od Chinczyka jakies 40 razy.

    Polska 72,9 mld euro = 15.000 Euro na osobe (38,5 mln)
    Wegry 23 mld euro = 23.000 Euro na osobe (10 mln ludzi)
    Czechy 22 mld euro = 21.000 Euro na osobe (10,5 mln ludzi)
    Portugalia 20 mld euro = 20.000 Euro na osobe (10 mln ludzi)
    Slowacja 15 mld euro = 27.000 Euro na osobe (5,5 mln ludzi)
    Chorwacja 8 mld euro = 18.000 Euro na osobe (4,5 mln ludzi)
    Litwa 6 mld euro = 17.000 Euro na osobe (3,5 mln ludzi)

    Wszystkie te kraje sa wedlug Eurostat bogatsze (pkb na osobe) od Polski. I Tusk znowu mowi, ze dostalismy najwiecej. Tak w ogolnych liczbach, ale tak naprawde zamiast 72,9 powinnismy uzyskac 32 mld EURO wiecej, jesli chcemy porownywac sie z Wegrami.

    Odpowiedz
  • ?(2013-02-08 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Matematyka nie jest mocną stroną TUSKA ,ale to rozumiem, przecież to hist(o-e) ryk. Tusk jedynie potrafi dzielić nagrody , a nie pomnażać
    PKB RP.

    Odpowiedz
  • premie 50 000 Euro dla kazdego posla(2013-02-08 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszy sie bo to znaczy ze politycy i urzednicy znow dostana niewyobrazalne premie nie wiadomo za co. To jest polityczna prostytucja. A emerytury sa tylko dla dawnych komuchow. Kto pracuje w systemie kapitalistycznym juz sie nie zalapie na godna starosc.

    Odpowiedz
  • kolon(2013-02-09 06:19) Zgłoś naruszenie 00

    mieszkam za oceanem z czego wy sie cieszycie czy wy nie widzicie otworzcie oczy jak w polsce jest zamieszanie to tuskokomor chwali zielona wyspa irrandia a wy otwieracie geby i mu klaszczecie pieniedzy jeszcze nikt nie widzial i nie zobaczy to zagrywka pajaca tuska

    Odpowiedz
  • zzz(2013-02-09 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Sukces po nasz premier zdążył do Gdańska w piątek jak co tydzień.

    Odpowiedz
  • Alik Kilkstein(2013-02-09 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Już mój Pan POkaże Tuskowi sukces!!! Już my dopilnujemy,aby tego budżetu nie zatwierdził PE-nasi eurodeputowani /mój Pan upoważnił do tego p.R.Czarneckiego/prowadzą rozmowy z naszymi przyjaciółmi w sprawie odrzucenia tego nikczemnego porozumienia.Jednakże to nie przywróci mojemu Panu napletka,a mnie nie cofnie kastracji.Szkoda...

    Odpowiedz
  • Obserwator(2013-02-09 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz Rostowski przeceni złotówkę na 1Euro=10PLN i wyjdzie, ze dostaliśmy bilion złotych z UE.

    Odpowiedz
  • nastek(2013-02-09 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Nic Polska nie wywalczyła prócz tego co wynikała z przyjętego algorytmu, Tusk nic tam nie znaczy, bo to Merkel i Cameron decydują, poczytajcie coś prócz rządowej propagandy http://wpolityce.pl/artykuly/46674-czego-nie-powiedzial-donald-tusk-sposrod-krajow-czlonkowskich-ue-konkluzje-rady-z-nazwy-wymieniaja-wszystkie-z-wyjatkiem-polski

    Odpowiedz
  • Liczy się: na jednego mieszkańca !!! A tu jesteśmy(2013-02-09 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Liczy się: na jednego mieszkańca !!! A tu jesteśmy chyba na 12-tym miejscu !!!

    Odpowiedz