Jest porozumienie w sprawie unijnego budżetu na lata 2014-20. Polska dostanie 105,8 mld euro

autor: oprac. J.K.08.02.2013, 16:32; Aktualizacja: 08.02.2013, 20:57
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie budżetu na lata 2014-20. Polska otrzyma 105 miliardów 800 milionów euro, czyli około 440 miliardów złotych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • z(2013-02-10 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pisiory - skąd u Was taka agresja ?
    Frustracja rodzi agresję ?
    :)

    Odpowiedz
  • czas na premie dla premiera i marszalkow(2013-02-10 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    tusk jaka premie wyplacisz sobie i swoim wspolpracownikom za to, ze w przeliczeniu na jednego obywatela danego kraju, Polska otrzymala najnizsza kwote? hahaahahaa rudy mysli, ze inteligentni wyjechali do W. Brytanii a w Polsce zostały same debile

    Odpowiedz
  • POszkodowany(2013-02-10 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    UWAGA !! PSL BĘDZIE SZUKAĆ ..W KIESZENI POLSKIEGO PODATNIKA UTRACONYCH NA WSKUTEK NIEDOLNEGO NEGOCJOWANIA MILIARDÓW !!! znowu OKRADNĄ EMERYTÓW I RENCISTÓW !!! .ACHTUNG ! CZUWAJ !..nad swoją kasą..

    Odpowiedz
  • 6 MLD ..(2013-02-10 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    PSL DAŁ.."ciała" w Brukseli..ni kumaci ?

    Odpowiedz
  • O ! skubany(2013-02-10 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    PSL - NIE POtrafił wywalczyć KASY DLA CHLOPÓW Z UE ..to POprostu UKRADŁ !! OKRADŁ Z WALORYZACJI ZA 2012 R POLSKICH EMERYTÓW I RENCISTÓW % !.POprostu to ŁATWIEJSZE..

    Odpowiedz
  • psssTTT...KOMUCHA gada(2013-02-10 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    a nijaki Joński/ten z SLD co NIE WIEDZIAŁ !!! kiedy POWSTANIE WARSZAWSKIE BYŁO,,/w tym przypadku wie..wie i mówi w ..telewizjach,radiu i prasie.."to sukces..dzięki Milerowi Leszkowi.!! KONIEC KROPKA

    Odpowiedz
  • NIE dzisiejszy(2013-02-10 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    PHI !!! też mi pieniądze...GDYBY !!! GDYBY ..Jarek POjechał..byłoby INACZEJ...jak nie wiem.. RÓŻNICA cirka 25 mld PLN.. ZALEŻY KTO MÓWI I POjakim kursie OJRO /PLN MÓWI... pis-owcy to w ogóle mówią tylko nie wiadomo ..o co im tak konkretnie..chodzi..TRZA OKREŚLIĆ SIĘ.. PO jakim kursie ..POdobno jak Tusk obiecywał 300 MLD PLN Z FUNDUSZU SPÓJNOŚCI TO EURO CHODZILO po 4.3 DO PLN.. jeżeli Jarkowe tak dalej liczą,A KRYTYKOWALI I WYŚMIEWALI wtedy PO 4,3 /PLN t0 dzisiiaj 72,5 mld OJRO po ÓWCZESNYM KURSIE /KRYTYKOWANYM PRZEZ PiS DAWAŁO- CIRKA 311,75 MLD PLN !!! głupa dzisiaj PIS rżnie>>???

    Odpowiedz
  • orżnięty emeryt(2013-02-10 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    We mnie tusek i jego 560 świnek w narodowym korycie + pierwsza strzelba bronio - pozbawiło złudzeń co do państwa polskiego i jego przywódców. To banda dbająca o swoje apanaże - premie dla marszałków, po 500 zł dla każdego posła i senatora o orżnięcie emerytów waloryzacją kwotową i to w imię kryzysu publicznej kasy !! rude draństwo !!

    Odpowiedz
  • gosc(2013-02-10 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Polska dostanie te pieniądze, jak się zgodzi PE.
    Na razie jest to tylko kolejny etap do ich uzyskania.
    Nic mnie tak nie irytuje jak dezinformacja.
    Mam wrażenie, że ta gazeta takich wpadek ma coraz więcej.
    Może i tutaj przydałby się przegląd kadr?
    Gazeta chyba nie musi drukować wszystkich artykułów jako niezależna gazeta?
    Chyba, że jednak nie jest niezależną gazetą

    Odpowiedz
  • PARLAMENT EUROPEJSKI(2013-02-10 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    prosze wypić kawe (lub zjeść lunch będzie więcej informacji) z ludzmi zatrudnionym w Brukseli w Parlamencie Europejskim - zwykli pracownicy biurowi, tłumacze itd .. - patologia ! - dodatki, pensje ponad 3 000 euro miesięcznie, praca w domu 2 dni w tygodniu, przeloty do domu (refundowane), 10% podatek dochodowy, zakup nieruchomości, samochodu wolny od VAT, emerytura gwarantowana przez PE - to jest jakiś żart co tam się dzieje. a w Hiszpanii - ludzie nie mają co jeść, - program zatwierdzony przez MFW oraz EU polecił realizację planu naprawczego który nic nie przyniósł Hiszpanii - poza większym zadłużeniem - Kim są ludzie zatrudnieni w Parlamencie Europejskim ? pan Van Rompuy miesięcznie ? były profesor z Uniwersytetu w Antwerpii, żadnego doświadczenia na kierowniczym stanowisku, żadnego doświadczenie w pracy w firmach, w realnej gospodarce, gdzie jest popyt i podaż, gdzie nie ma bezpłatnych obiadów, - ile kosztuje nas ta niekompetencja ?

    KTO NA TO POZWALA ? - ROZWALIĆ TO JAK NAJSZYBCIEJ .. A NAJLEPIEJ JUŻ DZIŚ PO POŁUNIU !

    Odpowiedz
  • BRUKSELA :)(2013-02-10 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    10% podatek dochodowy, refundowane przeloty (business class), 2 dni w tygodniu "work from home"

    pensje ponad 15.000 zł / mc, emerytury - bardzo wysokie, gwarantowane,

    Bruksela = ponad 20.000 urzędników - ile to jest pieniedzy ? co oni tam robią? jaką wartość dodaną tworzą dla Gospodarki Europy ?

    TO SĄ ŻARTY ! - proszę sobie wypić kawe i pogadać z pracownikami Parlamentu Europejskiego. :) - żarty !!!

    KTO ZA TO PŁACI ?

    Odpowiedz
  • z(2013-02-10 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    No Pisiory - myśleliście, że PREMIER przyjedzie bez budżetu, ale po Waszych żałosnych komentarzach widzę, że jesteście mocno sfrustrowani :)

    Odpowiedz
  • juz nie za PO(2013-02-09 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    Wywalczyła? Przecież jest największym krajem bidoty w Unii, to co niby wielokrotnie mniejsze ludy byłych rwpg miały więcej dostać? A po za tym sypie się ta nasza Polska i za parę miesięcy będą się zastanawiać, czy 3 razy tyle wystarczy na ratowanie kraju rządzonego przez złodziei :(

    Odpowiedz
  • roga-leśny(2013-02-09 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    No to koniec polskiej biedy , żadne polskie dziecko już nie pójdzie spać głodne.

    Odpowiedz
  • łe(2013-02-09 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    W efekcie tego, pieniędzy z budżetu unijnego nie zawdzięczamy sprytowi i umiejętnościom naszych negocjatorów, ale temu, że po prostu jesteśmy biednym krajem i z ogólnych algorytmów wychodzi na to, że nam przypada najwięcej.

    Tam, gdzie mogliśmy wprowadzić naszą "wartość dodaną", nie ma słowa o Polsce. Nie jesteśmy zatem potraktowani w żaden szczególny sposób, a wiele innych państw (nawet Niemcy) załatwiło sobie rożne specjalne fundusze. My wzięliśmy, co nam dawali - jesteśmy biernym udziałowcem tego kompromisu. Nie wywalczyliśmy zatem niczego ekstra dla siebie.
    A wydawać musimy nasze środki bo kredyty na wkład własny dla dotacji są wysoko oprocentowane w obcych bankach na to co nakaże Unia drogi dla handlu , stadiony generujace koszty i ochrone środowiska , a na łupki nie ma zgody.

    Odpowiedz
  • Smerfik(2013-02-09 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Swoją drogą - PiS w europarlamencie jest w sojuszu z Torysami, którzy zaciekle przecież walczyli o obcięcie środków dla nowych krajów. Co, Kaczyński nie skorzystał z takich kontaktów i nie poprosił Camerona o to by tak nie obcinano budżetu? ;)

    Hmm... wiadomo, interes brytyjczyków, natomiast taki wybór sojuszy przez PiS w Europarlamencie był podyktowany interesami PiS niż Polski.

    Odpowiedz
  • Smerfik(2013-02-09 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Hmm... Nawet jak kasę dostajemy od innych krajów członkowskich, to i tak jest oburzenie, że miało być więcej, bo się nam należy...

    Czekam na moment (może za dekadę?) jak przyjmą Ukrainę. I czy w wtedy też będziemy tak trąbili, że się biednym należy?

    Odpowiedz
  • adam(2013-02-09 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    CO ZA BANDA FRUSTRATÓW I NIEUDACZNIKÓW NA TYM FORUM. To nawet jak Ojczyzna dostanie wsparcie modernizacyjne to źle? Jeteście CHORZY Z NIENAWIŚCI i warci 0

    Odpowiedz
  • Rudy pies sie zes.al i cieszy swoich szczeniakow(2013-02-09 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Na zdjeciu to widac,ze rudy pies sie po.sral bo jego gow.o to szczescie !

    Odpowiedz
  • Liczy się: na jednego mieszkańca !!! A tu jesteśmy(2013-02-09 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Liczy się: na jednego mieszkańca !!! A tu jesteśmy chyba na 12-tym miejscu !!!

    Odpowiedz