Money Expert złożył wniosek o upadłość

autor: oprac. J.K.31.01.2013, 18:01; Aktualizacja: 31.01.2013, 18:07

Piąty co do wielkości pośrednik kredytowy złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Kilka miesięcy po bankructwie A-Z Finanse, wniosek o upadłość likwidacyjną złożył zarząd Money Expert.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • kolo(2013-10-28 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Całe szczęście inni nie mają zamiaru upadać, a wręcz przeciwnie, rozwijają się. Przyznam, że jeszcze nie korzystałem z usług firmy pośredniczącej w kredytach, ale chyba zbliża się ten moment. Chcemy kupić córce mieszkanie i planujemy wziąć kredyt. Znajomy polecił nam właśnie skorzystanie z usług Idea Expert.

    Odpowiedz
  • oszukany(2013-02-04 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    A prezes Wyszomirski rozbija się po mieście Astonem DB9 i liczy kaskę wyprowadzoną na Kajmany i się śmieje...Członkowie zarządu pootwierali nowe firmy na żony i też mają w pompie...Gdzie jest prokuratura???

    Odpowiedz
  • Była pracownica(2013-02-03 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem jedną z osób, która po kilku latach pracy w Money Expert podjęła decyzję, aby nie iść na dno z tym statkiem. Kilka miesięcy temu złożyłam papiery i ani razu nie pożałowałam tej decyzji (pomimo, że w dniu złożenia wypowiedzenia grożono mi, że w branży pracy już nie znajdę). W Money Expert działo się źle od lat, ale nikt o tym głośno nie mówił. Opóźnienia w płatnościach dla pośredników czy dla właścicieli wynajmowanych lokali było na porządku dziennym. Bardzo to przykre, gdyż firma posiadała w swoich szeregach zdolnych i oddanych pracowników, ale niestety również nieodpowiedzialy i pazerny zarząd.

    Odpowiedz
  • 1%(2013-02-02 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    a niektórzy się cieszyli, że jako deweloperom i agentom nieruchomości money płacił po 1%

    Odpowiedz
  • Rekruter(2013-02-02 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do Doradztwo.pl. Niestety chyba nie nie ma już za bardzo w czym wybierać... Po kluczowe osoby i najlepszych doradców rynek upomniał się już kilka miesięcy temu. Pozostałe niedobitki vice prezes Moneya ciągnie do Golda... Do trzech razy sztuka po Family Finanse, Money Expert przyszedł czas na kolejnego Tytanica do zatopienia...Właścicielom podejmującym świadomie decyzje o wejściu w taki biznes a doradcom pod takie zarządzanie, po ostatniej przygodzie, tylko pogratulować...

    Odpowiedz
  • Doradca(2013-02-01 23:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do doradztwo.pl :), niestety nie ma już chyba co zbierać... Co mądrzejsi z tej firmy już kilka miesięcy temu się ulotnili... kilka firm było zainteresowanych kadrą, która utrzymywała ten bajzel na powierzchni... Ci , których dziś były vice prezes rekrutuje do kolejnego wspaniałego projektu po Family Finanse i <expertach> za 3 miesiące będą po kolejnej traumie i chyba na dobre będą chcieli zapomnieć o finansach, choć dla dobrych doradców drzwi klientów będą zawsze otwarte. Swoją drogą to paradoks, że ludzie o zdrowych zmysłach pomimo braku wypłaty za poprzednie miesiące dają się nabrać tej samej osobie, która położyła już dwie firmy a własciwie to 3 ... chyba, żeby dać szansę uzyskania rekordu, bo niejaki Gold w 2013 jak 2 razy 2 dołaczy do tych o których można mówić w czasie przeszłym...Mimo wszystko absolutnie na poważnie, powodzenia w rekrutacji.

    Odpowiedz
  • DoradztwoPL(2013-02-01 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, zwracam się do Doradców Finansowych firmy Money Expert z woj. śląskiego. Dla tych, wszystkich doradców, którzy utracili pracę proponuję odpowiednie stanowiska i długotrwałą współpracę z poważną firmą Doradztwa Finansowego. Wszystkich chętnych proszę o kontakt pod nr: 608046267

    Odpowiedz
  • Iza(2013-02-01 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    VAT od usług finansowych płaci każdy, kto nie jest Agentem lub Osobą Wykonującą czynności Agencyjne.

    Odpowiedz
  • Były doradca ME(2013-02-01 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Vat od usług finansowych płaci ten który nie ma odpowiedniego PKD wpisanego w działalność

    Odpowiedz
  • ciekawy(2013-02-01 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    VAT od usług finansowych?

    Odpowiedz
  • Net Kredyt(2013-02-01 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    [Opis]
    W związku ze złożeniem wniosku o upadłość ze strony ME chcemy powołać radę wierzycieli, która zgodnie z prawem upadłościowym da nam możliwość bycia stroną w postępowaniu likwidacyjnym spółki.
    Bardzo proszę wszystkich wierzycieli o kontakt pod numerem telefonu: 22 763 96 24. Lub przez Facebook wchodząc na profil "Wierzyciele Money Expert SA"

    Odpowiedz
  • tomek(2013-02-01 01:38) Zgłoś naruszenie 00

    powiem tak - martwiłem się, że nie mam uruchomień w XI i XII, ale widać mogę się cieszyć ponieważ jestem "bogatszy" o podatek, którego nie muszę odprowadzać.
    Jeśli chodzi o pytania co się stanie z Waszą prowizją to odpowiedź jest stosunkowo prosta. ME SA składając wniosek do Sądu (zakładam, że upadłość likwidacyjna) pozbawiło się jakichkolwiek możliwości wykonywania działań na tle finansowym. Tym samym pieniądze docelowo wpłyną na konto Syndyka i wejdą w majątek masy upadłościowej. Jakiś procent z tego trafi do was pod warunkiem, że jesteście wskazani jako wierzyciele (dość prawdopodobne) i sami o to zadbacie.
    Oczywiście to duże uproszczenia, ale wydaje mi się, że właściwe.

    Odpowiedz
  • Iza(2013-02-01 00:07) Zgłoś naruszenie 00

    Na szczęście zgodnie z nowym prawem VAT Ci oddadzą po 150 dniach

    Odpowiedz
  • doradca(2013-01-31 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem jednym z takich właśnie zewnętrznych partnerów i jak się okazuje pracowałem za przysłowiowy uścisk dłoni prezesa!! Najbardziej rozwala mnie sytuacja, że wniosek który złożyłem w Grudniu, klient ma akceptacje w RNS, nie podpisał jeszcze umowy a ja już wiem, że nie będę za to wynagrodzony bo ME poleciało w kulki. Pytanie kto za tego klienta otrzyma prowizję skoro ogłosili upadłość??

    Odpowiedz