Nowa ustawa określająca źródła finansowania mediów publicznych powinna powstać jak najszybciej - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Iwona Śledzińska Katarasińska. Przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu uważa, że ustawę należy uchwalić w pierwszych miesiącach tego roku, by zdążyła ją - jeśli będzie taka potrzeba - notyfikować Komisja Europejska. Zdaniem Katarasińskiej, to ostatni dzwonek na uchwalenie ustawy.

Posłanka PO uważa, że przy zmianach, które zachodzą w obszarze mediów konieczne będzie ponowne zdefiniowanie roli, miejsca i możliwości mediów publicznych w Polsce. Zwróciła uwagę, że w wyniku cyfryzacji powiększył się rynek medialny w Polsce.

„Od 1 sierpnia tego roku będziemy mieć jakąś nową rzeczywistość, powszechną dostępność 21 programów, to oznacza, że w jakimś sensie trzeba na nowo zdefiniować miejsce, rolę i możliwości mediów publicznych” -powiedziała.

Przewodnicząca komisji kultury poinformowała IAR, że sprawa jest przedmiotem zainteresowania zarówno ministerstwa kultury, jak i ministerstwa cyfryzacji, finansów oraz samego premiera. Powiedziała, że rozmawiała w tej sprawie z Donaldem Tuskiem. Zapewniła, że zarówno komisja kultury jak i Platforma Obywatelska nie uchylają się od prac nad projektem.

Reklama