Marvipol chce skupić się na działalności w segmencie deweloperki mieszkaniowej, dlatego wystawił na sprzedaż swój jedyny projekt w segmencie komercyjnym - Prosta Tower, poinformował prezes spółki Mariusz Książek w wywiadzie dla "Parkietu".
Reklama

"Postanowiliśmy skupić się na segmencie mieszkaniowym, który jest naszym podstawowym w działalności deweloperskiej. Dlatego podjęliśmy decyzję o leasingu zwrotnym lub sprzedaży biurowca Prosta Tower, który jest naszym jedynym jak dotąd projektem zrealizowanym w segmencie komercyjnym" - powiedział Książek "Parkietowi".

Dodał, że firma jest zainteresowana leasingiem tej nieruchomości, gdyż jest ona siedzibą spółki (zajmuje 1/3 jej powierzchni).

"Obecnie finalizujemy rozmowy dotyczące transakcji tego typu. Równolegle prowadzimy jednak negocjacje dotyczące sprzedaży. O tym, który wariant wybierzemy, w dużej mierze zadecyduje możliwa do uzyskania cena. Bardzo istotnym elementem jest to, by była ona co najmniej równa wartości księgowej nieruchomości. Transakcję chcemy zrealizować w pierwszym półroczu, co poprawiłoby nasze wskaźniki" - dodał prezes i główny akcjonariusz spółki.

Na koniec III kw. 2012 r. wartość księgowa tej nieruchomości przekraczała 100 mln zł, poinformował Książek.

Prezes powiedział także, że w 2013 r. korzystne byłoby powtórzenie wyniku sprzedaży z 2012 r.

Marvipol podał wcześniej, że znalazł w 2012 r. nabywców na 355 mieszkań i lokali użytkowych, co oznacza wynik o 16% wyższy niż średnia roczna sprzedaż mieszkań w minionych 5 latach. Blisko połowę sprzedanych w 2012 r. lokali stanowiły apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie.

Marvipol to deweloper, notowany na GPW od 2008 r., specjalizujący się w dostarczaniu mieszkań i apartamentów na rynek warszawski; spółka dostarcza na rynek również powierzchnie usługowe oraz biurowe. Prowadzi też sprzedaż samochodów premium z importu i sieć myjni samochodowych.