"Rozpoczęło się sondowanie rynku pod sprzedaż Banku Millennium. Bankierzy chodzą i szukają chętnych. To rodzaj premarketingu sprzedażowego, gdyż Portugalczycy oficjalnie nie podpisali żadnych umów dotyczących tego procesu" - powiedział "Rz" "jeden z bankierów inwestycyjnych". Rozmówcy gazety twierdzą, że związane jest to z udaną ofertą publiczną Aliora, co pokazało, że mimo kryzysu rynek jest zainteresowany polskimi aktywami bankowymi.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że BCP będzie musiało wkrótce spłacić część otrzymanej pomocy rządowej (3 mld euro), a jednym ze sposobów na pozyskanie na to części środków może być sprzedaż Banku Millennium.

Już w 2011 roku BCP zleciło Nomurze i Deutsche Bankowi wycenę swoich aktywów w Polsce, rozważając różne opcje wyjścia ze swoich biznesów w Europie, m.in. w Polsce, a sprzedaż aktywów na tym rynku była jedną z możliwości. Ostatecznie jednak bank wycofał się wówczas z tych planów.

W październiku ub.r. Bank Millennium podtrzymał cel osiągnięcia w całym 2012 roku wyniku lepszego od wypracowanego w 2011 roku, kiedy wyniósł on 466,5 mln zł. Bank przedstawił zaktualizowaną strategię na lata 2013-2015, która zakłada m.in. osiągnięcie zwrotu na kapitale (ROE) w przedziale 14-15% oraz wskaźnika koszty/dochody (C/I) na poziomie 50% w 2015 r.