Amerykański koncern Hewlett-Packard uruchomił w Łodzi swoje nowe centrum usług biznesowych. Na razie zatrudnienie znalazło w nim kilkadziesiąt osób, ale trwa rekrutacja pracowników.

Łódzki oddział jest częścią korporacji Hewlett-Packard, specjalizującą się w usługach biznesowych dla zewnętrznych klientów firmy (BPO - Business Process Outsourcing). Na lokalizację nowego biura HP wybrało GTC University Business Park - nowoczesny budynek biurowy w centrum Łodzi.

Centrum HP zatrudnia obecnie kilkudziesięciu pracowników, w tym dziesięciu menedżerów. Obecnie obsługuje m.in. jeden z największych europejskich kontraktów z obszaru outsourcingu procesów biznesowych; projekt obejmuje obsługę administracyjno-personalną. Jak poinformowała we wtorek Anna Marciniak z HP, jednocześnie trwa rekrutacja. HP oficjalnie nie informuje, ile osób zatrudni w łódzkim centrum. Według nieoficjalnych informacji może to być nawet 200 osób.

Łódzkie centrum świadczy usługi z zakresu m.in. finansów i księgowości w obszarze regulowania zobowiązań, rozliczania należności oraz procesów zarządzania zakupami towarów i usług. Inną ważną specjalizacją centrum jest obsługa kadr i płac, obejmująca m.in. nadzór nad obiegiem dokumentów kadrowo-płacowych, naliczanie płac, kontakty z pracownikami i klientami oraz procesy rekrutacji. Firma zapowiada, że w miarę rozwoju łódzkiego centrum możliwe jest rozszerzenie zakresu usług.

Reklama

Według przedstawicieli HP istotnymi kryteriami przy wyborze Łodzi na siedzibę nowego centrum były m.in. dostęp do wykwalifikowanych pracowników, władających językami obcymi, wysoka jakość oferowanej powierzchni biurowej, centralne położenie miasta, profesjonalne wsparcie udzielone inwestorowi oraz stosunkowo niewielka odległość między Łodzią a Wrocławiem, gdzie znajduje się Globalne Centrum Biznesowe HP.

W 2005 roku amerykański koncern otworzył we Wrocławiu pierwsze w Polsce centrum usług dla biznesu, w którym zatrudnia ok. 2,5 tys. pracowników.

Łódź - obok Wrocławia, Krakowa i Warszawy - jest najchętniej wybieranym miastem przez inwestorów świadczących usługi dla biznesu w Polsce. Centra usług w Łodzi zatrudniają w sumie kilkanaście tysięcy osób.