Zysk netto za trzeci kwartał wyniósł 2,3 mld dolarów, czyli był trzykrotnie większy od kwoty 786 mln dolarów za ten sam okres przed rokiem. Całkowite przychody zwiększyły się o 2 proc. do 8,14 mld dolarów. Ta kwota obejmuje 1,38 mld dolarów wpływów ze sprzedaży spółki NDS, zajmującej się kodowaniem płatnej telewizji – relacjonuje serwis BBC.

Przychody sieci kablowych grupy wzrosły o 16 proc. do 2,45 mld dolarów, głownie dzięki większym wpływom ze sprzedaży reklam. Generalnie wyniki koncernu są znacznie lepsze niż oczekiwano. Akcje News Corp. podrożały o 3 proc. ale zysk operacyjny wydawnictw koncernu spadł o połowę do 57 mln dolarów z 110 mln dolarów, głównie z powodu niższych wpływów z reklamy. Spadek ten byłby większy, gdyby nie oddział brytyjski, który skorzystał na wprowadzeniu nowego tytułu “Sunday Sun”. 

Po wybuchowym dla firmy roku, obfitującym w głośny skandal podsłuchowy na Wyspach, wielu akcjonariuszy głosowało w zeszłym miesiącu za rozdzieleniem funkcji dyrektora zarządzającego i prezesa koncernu, sprawowanych obecnie przez Murdocha. Ale ponieważ rodzina medialnego magnata posiada 40 proc. praw do głosowania, wniosek udziałowców został odrzucony.