Czekają nas drastyczne podwyżki cen żywności. Wzrosną ceny chleba i mięsa

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto03.10.2012, 06:57; Aktualizacja: 03.10.2012, 13:10
Ceny surowców rolnych stale rosną, a w magazynach producentów jest już pusto.

Ceny surowców rolnych stale rosną, a w magazynach producentów jest już pusto.źródło: ShutterStock

Od początku roku do końca sierpnia żywność zdrożała o 1,9 proc. W październiku za jedzenie zapłacimy średnio o 1 – 1,5 proc. więcej. Niektórzy producenci mówią o 5-proc. podwyżkach w najbliższych tygodniach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • ja(2012-10-03 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    hitaczi nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia. Plotki które powtarzasz pochodzą zapewne od "rolników" o których wspominasz, a nie od rolników rzeczywistych. Pamiętaj że cwaniacy są wszędzie.

    Odpowiedz
  • figa z makiem(2012-10-03 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    To niemożliwe ! Przecież żyjemy na zielonej wyspie !

    Odpowiedz
  • tanie ziemniaki.(2012-10-03 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadza się. Produktów rolnych nie brakuje. 1 kg ziemniaków kosztuje 40 groszy w hurtowni. Dla rolnika płacą 15 groszy za kilogram. Sam o to go spytałem jak przywiózł traktorem ziemniaki do hurtowni.

    Odpowiedz
  • BB(2012-10-03 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Produktów rolnych, mięsa i chleba jest tak dużo, że ten co pisze te głupoty nie ma pojęcia o tym ile żywności sie marnuje. Stragany i sklepy mięsne zawalone wyrobami, których już nikt nie chce kupować. Nie dość, że drogie to jeszcze wstrętne. Najlepsza była kiełbaska zwyczajna na kartki. Zawsze świeża!. Owoców i warzyw też jest ogromnie dużo. Moja rodzina ze wsi nie ma co srobić z nadmiarem produktów. A media mówąa o podwyżkach.

    Odpowiedz
  • narut(2012-10-03 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Janie Krzysztofie Bielecki, Ryszardzie Petru, Cymcyki i Kiepasy, pawlakowe sitwiarskie słupo-parzuty, Józki Bąki... DZIĘKUJEMY!!!

    Odpowiedz
  • No cóż .......(2012-10-03 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    EURO 2012 i fanaberie Donalda TuskoMata kosztują . POlityczny złodziej okradł POlitycznie społeczeństwo z Emerytur,zasiłków POgrzebowych ,nabrał POrzyczki i PObudował stadiony doprowadzając kraj do ruiny!- teraz ttrzeba to spłacać!

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-10-03 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    To nie prawda, że żywność drożeje - to łże-propaganda. Przecież wydajemy grube miliardy na naszych "rolników" po to żeby nas żywili (a jak wołamy o zaprzestanie dotowania to straszą drożejącą żywnością) więc to musi działać (biorący kasę twierdzą że działa). No to kto kłamie?

    Odpowiedz
  • EWA(2012-10-03 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Drożenie żywności jest efektem debilnej Wspólnej Polityki Rolnej, oraz debilnego przeznaczania terenów rolnych na produkcję bio-świństwa do mojego samochodu (bo na tym zarabia rolnicza szara strefa Pawlakowa!)

    Wspólna Polityka Rolna niby powstała po to, żeby NIE BYŁO kłopotów żywnością, ale niekontrolowane, parszywe urzędasy z KE narzuciły nam niższy "limit" produkcji np. cukru, niż Polska potrzebuje - i juz cukru jest za mało!!! Tak państwa kolonialne "starej UE" zniszczyły Polskę, która była potęgą cukrową przed wstąpieniem do eurokołchozu.
    I niech mi ktoś wytłumaczy: jak może "się rozwijać" dotowane rolnictwo, skoro podlega ograniczeniom??? Jak może w ogóle rozwijać się coś, co jest limitowane??? Tylko w UE mieszkają tak durni ludzie, żeby im takie bzdury wbić z powodzeniem do pustych mózgów.

    Odpowiedz
  • hgnd(2012-10-03 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i jeżdżę starym trupem???

    Odpowiedz
  • warszawianka(2012-10-03 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    super - będę szczuplejsza :-)

    Odpowiedz
  • zofia(2012-10-03 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jest źle , dla braci lemingów i sióstr leminżanek POzostaną taniejące ziemniaki !

    Odpowiedz
  • Michał(2012-10-03 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Spokojnie, to wszystko przecież w trosce o zdrowie obywateli. Zdrożeje najwięcej tylko to co jest najbardziej niezdrowe. Wobec tego obywatele będą mniej konsumować niezdrowego jedzenia i będą zdrowsi. Ergo - państwo wyda mniej na służbę zdrowia i renty. Cieszmy się! To przecież wszystko dla naszego dobra...
    .
    .
    .
    tja...

    Odpowiedz