TVP jak dotąd nie porozumiało się ze spółką Sportfive, co do zakupu praw do transmisji meczów polskiej reprezentacji piłkarskiej. Zagrożone są nie tylko mecze wrześniowe, ale i całość eliminacji do MŚ 2014 r.

Telewizja Polska w komunikacie prasowym poinformowała, że mimo długotrwałych negocjacji nie udało się osiągnąć porozumienia z firmą Sportfive w sprawie nabycia praw telewizyjnych do pakietu meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2012 – 2014.

Jak podał nadawca "Telewizja Polska nie była w stanie sprostać wygórowanym finansowym oczekiwaniom kontrahenta". Z kolei przedstawiciele spółki Sportfive twierdzą, że zaproponowali TVP atrakcyjną ofertę. "Nasze oczekiwania są znacznie mniejsze niż te przy umowie sprzed dwóch lat. Na bardzo korzystnych warunkach oferowaliśmy TVP pakiet 24 spotkań reprezentacji" - twierdzi Andrzej Placzyński, szef polskiego oddziału SportFive.

Meczów reprezentacji nie pokaże również konkurencja czyli TVN i Polsat. Obie stacje stwierdziły, że mają już zamknięty budżet na ten rok.

W dniu dzisiejszym TVP i Sportfive zapowiedziały jeszcze jedno spotkanie, czyli negocjacje "ostatniej szansy". Jeśli firmy się nie dogadają, nie obejrzymy w otwartej telewizji eliminacji do Mistrzostw Świata w 2014 r. w Brazylii. Sportfive po cichu zaczyna mówić o systemie pay-per-view.