Dystrybutor prasy Ruch kupił większościowy pakiet akcji NetPress Digital, działającego w segmencie dystrybucji e-książek, od MCI.Tech Ventures, poinformowały firmy w komunikacie.

Szczegółów transakcji nie podano. "W ramach transakcji fundusz MCI.TechVentures, należący do grupy MCI Management, sprzedał wszystkie posiadane udziały w NetPress" - czytamy w komunikacie.

Nexto.pl ma w ofercie 20 tys. tytułów

NetPress jest właścicielem Nexto.pl, platformy udostępniającej cyfrowe książki i prasę, w której ofercie znajduje się ok. 20 tys. tytułów. "Przejęcie udziałów w NetPress jest krokiem milowym w naszej strategii wejścia na rynek e-commerce.

Ruch idzie na rynek e-prasy

Zakup spółki, która ma najwięcej tytułów prasowych jest kontynuacją przyjętej i ogłaszanej już przez nas strategii wejścia na rynek e-prasy. Ruch ma najszerszą ofertę wśród tradycyjnych kolporterów prasy, która teraz, dzięki temu, że uzyskamy dostęp do platformy oferującej zakup publikacji elektronicznych w formatach tekstowych i audio, będzie dostępna również przez internet" - powiedział prezes Ruchu Paweł Szymański, cytowany w komunikacie.

W komunikacie podano, że wartość polskiego rynku e-booków kształtuje się obecnie na poziomie 6-9 mln zł. Jednak, według szacunków PricewaterhouseCoopers, w 2014 r. jego wartość może sięgnąć 12 mln USD.