Alior Sync, nowoutworzony oddział Alior Banku dla klientów indywidualnych, zamierza pozyskać w ciągu czterech lat 1 mln klientów, ponad 4 mld zł depozytów i udzielić 2,5 mld zł kredytów, poinformował prezes Aliora Wojciech Sobieraj.

"To nasze cele czteroletnie cele, ale liczę że osiągniemy je szybciej.

W czwartek wystartuje internetowy serwis Sync. Zgodnie z biznesplanem, ma osiągnąć break-even już po 24 miesiącach od rozpoczęcia działalności

O tym, że to możliwe przekonał już Alior Bank. Budżet przeznaczony na uruchomienie Alior Sync wyniósł 50 mln zł" - powiedział Sobieraj podczas prezentacji nowego ramienia detalicznego. Alior Sync ma przyciągnąć młodszych klientów, którzy preferują internetową i mobilną bankowość z aspektami społecznościowymi oraz multimedialnymi.

Prezes Sobieraj zaznaczył, że nie będzie "żadnych ukrytych kosztów", a oprócz integracji z Facebook nowy bank ma oferować również atrakcyjnie oprocentowane lokaty oraz przyjazne aplikacje ułatwiające zarządzanie finansami prywatnymi.

Z słów prezesa Alior Bank wynika, że do końca bieżącego roku liczy on na przyciągnięcie 250 tys. klientów. "Nie mogę powiedzieć więcej, gdyż w 'teoretycznej sytuacji' pisania prospektu emisyjnego takie informacje są objęte poufnością" - zaznaczył prezes Aliora.

Nie potwierdził, że instytucja szykuje się do IPO. Jednak według wcześniejszych informacji, bank wybrał już trzech doradców w procesie IPO - JP Morgan, Morgan Stanley i Barclays Capital i przygotowuje prospekt dla Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Prognoza zysku netto na 2012 r. wskazuje, że Alior Bank chce wypracować na tym poziomie 350-400 mln zł. Tymczasem bank wypracował zysk netto wysokości 150 mln zł w 2011 r. i był on o 50% wyższy niż zakładano w biznesplanie.

Liczba klientów przekroczyła 1 mln w ub. roku, zaś na koniec tego roku bank zamierza obsługiwać 1,5 mln klientów.