Jeden z funduszy grupy, Real Estate Partners VII przejmuje także Studio 6, sieć ekonomicznych pensjonatów – wynika z komunikatu francuskiego koncernu. Do obu sieci należą 1102 hotele w USA i Kanadzie, mające do dyspozycji 107 tys. pokoi.

Szef Accor, Denis Hennequin wyprowadza firmę z rynku tanich hoteli w USA, koncentrując się na bardziej dochodowych sieciach hotelarskich Sofitel i Novotel na terenie Ameryki Północnej. Nieco ponad 1 mld dolarów (855 mln euro) wpływów ze sprzedaży pójdzie na pokrycie zobowiązań i redukcję zadłużenia, resztę przychodów z transakcji firma przeznacza na ekspansję, zwłaszcza w Azji.

To największa transakcja w branży hotelarskiej w USA o czasu przejęcia w 2010 roku sieci Extended Stay America, w którym również uczestniczyła grupa Blackstone, jeden z największych na świecie funduszy typu private equity.. Blackstone, który jest także właścicielem sieci Hilton International, we wrześniu ubiegłego roku kupił brytyjską sieć Mint Hotels za 950 mln dolarów.

Notowania Accor wzrosły na paryskiej giełdzie o 8,4 proc. i tuż przed godz. 11-tą utrzymywały 6- proc. zysk przy wycenie akcji na poziomie 26,06 euro.