"Jednostka dostosowana jest do eksploatacji na wszystkich akwenach morskich, bez względu na warunki pogodowe. Wstępnie przeznaczona jest do pracy w rejonie Ameryki Południowej i Afryki" - poinformował prezes zarządu Remontowa Shipbuilding Andrzej Wojtkiewicz.

Zwodowany statek wykonano na zamówienie jednego z największych armatorów amerykańskich, posiadającego flotę składającą się z ponad 200 statków o długości od 27 do 110 metrów. Służą one do wykonywania skomplikowanych operacji morskich, w tym obsługi, budowy i utrzymania w ruchu instalacji wodnych oraz zabezpieczenia funkcjonowania platform wiertniczych i wydobywczych.

Po uroczystości wodowania otwarto nową halę produkcyjną. Obiekt o powierzchni prawie 10 tys. metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów przeznaczony jest do wykonywania prac wyposażeniowych.

W tej chwili w stoczni budowanych jest 19 jednostek: 12 statków typu offshore, sześć promów pasażerskich i jednostka ratownicza.

W stoczni pracuje ok. 1,5 tys. osób; z tego ok. 500 w samej stoczni, a pozostali zatrudnieni są w firmach kooperujących.

Stocznia Remontowa Shipbuilding SA (dawna Stocznia Północna SA) zajmuje się budową oraz remontem statków i okrętów; należy do grupy kapitałowej Grupa Remontowa SA, skupionej wokół Gdańskiej Stoczni Remontowej SA. Tworzy ją ponad 20 firm.