Obie firmy chcą wspólnie dostarczać ekspertyzy dla polskich firm wodociągowych – pisze serwis BBC i podkreśla, że w wyniku restrukturyzacji w naszym kraju na początku lat 1990 państwowe sieci wodociągowe i kanalizacyjne przeszły na własność władz samorządowych. Obecnie w Polsce działa około 700 spółek użyteczności publicznej należących do władz lokalnych.

Nigel Ayton, dyrektor zarządzający Scottish Water International potwierdził, że jego firma zabiegała o partnerstwo z polską grupą i obecnie prowadzi rozmowy z kilkoma polskimi firmami w sprawie zaoferowania im usług konsultacyjno-doradczych.

Piotr Pazdan, dyrektor ECM Group Polska ds. współpracy międzynarodowej podkreśla, że od czasu przystąpienia do Unii Europejskiej zrealizowano znaczne inwestycje w infrastrukturę, a obecnie głównym wyzwaniem dla firm wodociągowych jest odpowiednie zarządzanie nowymi obiektami w celu zachowania ich długowieczności oraz świadczenia dla klientów usług na odpowiednim poziomie.

Dzięki współpracy ze Scottish Water International będziemy mogli zaoferować odpowiednią ekspertyzę w ramach funduszy dostępnych dla tych firm – dodał przedstawiciel ECM Group Polska.