Wszystkie firmy przygotowują razem prezentację pod hasłem „Why Poland?”. Targi CeBIT odbędą się w dniach 6–10 marca w Hanowerze.

Ministerstwo Gospodarki zaprosiło do udziału przedstawicieli polskiej branży ICT, oferując wykorzystanie nowoczesnej infrastruktury stoiska wraz z vip-roomem i przestrzenią konferencyjną o łącznej powierzchni 750 m². Z tej możliwości skorzystały polskie ośrodki data center, które do wspólnego projektu zachęcił ATM.

Szansa na zdobycie klientów

„Zaproponowaliśmy wspólną prezentację innym polskim firmom oferującym, podobnie jak my, usługi kolokacji w swoich centrach danych. Nasza inicjatywa ma na celu pokazanie potencjału polskiego rynku na tle Europy i wiodącej pozycji polskich dostawców usług centrów danych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Mamy nadzieję, że zachęcimy zagranicznych klientów do korzystania z usług centrów danych w naszym kraju” — mówi Maciej Klepacki, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich ATM S.A.

Prezentowane centra danych związane są z różnymi regionami kraju: Śląsk reprezentowany jest przez 3Services Factory (3SF), Małopolska przez Polcom, Wielkopolska to Beyond.pl, ZPAS reprezentuje Dolny Śląsk, a ATM — Mazowsze. Firmy te wspólnie przygotowują prezentację „Why Poland?”, która ma na celu pokazanie najbardziej nowoczesnych centrów danych w kraju, zachęcenie do korzystania z ich usług oraz inwestowanie w ich rozwój. W prezentacji zostaną wykorzystane wnioski z raportu na temat rynku usług centrów danych w Polsce, przeprowadzonego przez firmę Audytel. „Why Poland?” wskazuje na zalety polskiego rynku.

Bezpieczna alternatywa

„Polska, w tym szczególnie obszar Śląska, to doskonała alternatywa dla Europy. Mamy niskie koszty, szczególnie energii elektrycznej, czy telekomunikacji, przy wysokiej jakości kadry informatycznej. Ponieważ rynek data center jest w Polsce stosunkowo nowy i dynamicznie się rozwija, stosujemy z powodzeniem najnowsze technologie. Jako data center usytuowane na terenie UE nasze prawodawstwo jest bezpieczne dla europejskich klientów, co ma w obecnych czasach kluczowe znaczenie.

Informatyka znosi granice. Liczy się jak najlepsza komunikacja, poczynając od bliskości autostrad i lotnisk, a na dostępie do sieci światłowodowej kończąc. Łatwość komunikacji to cecha, która 3SF wyróżnia” — mówi Mariusz Juranek, dyrektor handlowy 3SF.

Oferowanie kolokacji oraz innych usług teleinformatycznych na rynku zagranicznym to naturalna droga rozwoju. Targi w Hanowerze wspomagają podobne plany, na co liczy także prezes zarządu Polcom S.A. Marcin Gwóźdź: „Nowe podejście do tworzenia systemów przetwarzania informacji oraz dostępność kanałów komunikacyjnych pozwalają na oferowanie naszym klientom potężnej infrastruktury i zaawansowanych aplikacji w modelu Software as a Service na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych. Swoimi usługami pragniemy zainteresować nowych Klientów spoza granic Polski”.

Targi CeBIT to największa na świecie impreza branży ITC. Co roku swoje osiągnięcia przedstawia tam ponad 4000 wystawców z blisko 70 krajów. Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem „Managing Trust” — bezpieczeństwo w centrum uwagi. Głównymi tematami będą zabezpieczenia fizyczne, sieciowe, ochrona danych osobowych i inne, związane z zaufaniem internautów do nowych technologii.