Podczas mistrzostw Europy piłkarscy kibice będą w Sopocie zakwaterowani nie tylko w hotelach, pensjonatach, kwaterach prywatnych i zlokalizowanym na hipodromie Fan Campie. Mogą też wybrać nocleg na jachtach, które cumować będą w marinie przy molo.

"Prywatni armatorzy oraz firmy czarterujące takie jednostki dały już pierwsze ogłoszenia dotyczące wynajmu jachtów w trakcie piłkarskich mistrzostw Europy. Jest to dość bogata oferta, bo w marinie może jednocześnie przebywać 107 łódek, z których największe mają 24 metry długości" - powiedział PAP przewodniczący Rady Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sopocie Błażej Kucharski.

Według Kucharskiego ta propozycja na pewno jest konkurencyjna w stosunku tradycyjnych ofert noclegów.

"Na nowoczesnych jachtach może spać jednocześnie kilka osób, które przy cenie niższej niż za pokój w hotelu otrzymają atrakcyjną lokalizację oraz podobny komfort" - dodał.

W Sopocie jest w sumie 22 tysiące miejsc noclegowych, ale większość - zwłaszcza w najbardziej renomowanych i najdroższych hotelach - została już na czas Euro 2012 zarezerwowana. Dla mniej zasobnych kibiców atrakcyjną propozycją będzie natomiast zlokalizowany na terenie sopockiego Hipodromu Fan Camp. Na ośmiu hektarach przewidziano 3000 miejsc noclegowych.

"Fan Camp będzie funkcjonował od 8 do 25 czerwca. Poza zabawą na miejscu chcemy zapewnić kibicom także dogodny dojazd do centrum miasta. W tym celu zamierzamy uruchomić wahadłową linię obsługiwaną przez elektryczne meleksy. Sopot jest także uzdrowiskom, zatem musimy przestrzegać określonych ekologicznych norm. Na razie te pojazdy, które będą mogły przewozić jednorazowo 20 osób, są testowane w Mielcu" - podsumował Kucharski. (PAP)