W przyszłym tygodniu cena benzyny na stacjach może wzrosnąć o kilka groszy na litrze, cena oleju napędowego nie powinna się zmienić - prognozują analitycy.

W przyszłym tygodniu ceny oleju napędowego na stacjach benzynowych nie powinna się zmienić, natomiast za benzynę możemy zapłacić o kilka groszy drożej - ocenia biuro Reflex. Według niego nie powinny się zmienić ceny autogazu.

Reflex podkreśla też, że tendencja zwyżkowa, obecna na rynku od początku lutego, wywindowała ceny ropy do poziomów niewidzianych od połowy 2011 r. Notowania ropy, które ten tydzień zaczynały w okolicach 117 dol., po czterech kolejnych dniach wzrostów, przełamały psychologiczną granicę 120 dol. - zaznacza biuro.

Z kolei portal e-petrol.pl podkreśla, że ostatnie obniżki w polskich koncernach nie spowodowały znaczącego obniżenia marż, tym samym nie sposób liczyć na dłuższe utrzymanie się stosunkowo niskich cen paliw.

Według portalu w przyszłym tygodniu najbardziej prawdopodobne poziomy cen paliw to 5,57 - 5,66 zł za litr benzyny 95, 5,78 - 5,89 zł za litr benzyny 98 i 5,72 - 5,83 zł za litr oleju napędowego.