22 lutego ma ruszyć portal NaTemat.pl, internetowy projekt Tomasza Lisa - poinformował redaktor naczelny nowego portalu Tomasz Machała, do niedawna dziennikarz Polsatu i "Wprost".

Także na środę twórcy NaTemat.pl zapowiedzieli konferencję prasową, na której mają zaprezentować serwis.

Powstanie nowego portalu Lis zapowiedział w listopadzie. Sam określał go mianem polskiego "Huffington Post". "Pulsujący opiniami i informacjami na wszystkie tematy. Ani prawicowy, ani lewicowy, ani liberalny, ani konserwatywny. Jak kawiarnia, w której spotykają się różni ludzie. Otwarty i tolerancyjny" - tak filozofię portalu określa jego pomysłodawca, Tomasz Lis. Według jego zapowiedzi serwis ma "połączyć blogi osób kształtujących polską debatę publiczną w różnych dziedzinach z artykułami dziennikarzy w redakcji".

Na początku lutego Lis stracił stanowisko redaktora naczelnego "Wprost". Wydawca tygodnika Michał Lisiecki na stronie internetowej pisma podziękował mu wówczas za prowadzenie "Wprost" przez ponad 20 miesięcy i życzył sukcesów w jego "prywatnym przedsięwzięciu mediowym". "Szanuję czyste reguły w biznesie i one są powodem mojej decyzji" - napisał Lisiecki.

"Huffington Post" to amerykański portal newsowy stworzony przez dziennikarkę Ariannę Huffington; istnieje od 2005 r. Można na nim znaleźć informacje m.in. na temat polityki, biznesu, rozrywki i kultury.