Tusk rozważa wycofanie się Polski z paktu fiskalnego

autor: Zbigniew Parafianowicz, Grzegorz Osiecki, Wsp. Dominika Ćosić13.01.2012, 09:42; Aktualizacja: 13.01.2012, 09:55

Francuzi zarzucają nam, że nie składamy się na ratowanie strefy euro. Niemcy tłumaczą, że musieli ulec Paryżowi kosztem Warszawy. Rząd Tuska po cichu szykuje odwrót od umowy międzyrządowej dotyczącej paktu fiskalnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • emeryt(2012-01-13 10:36) Zgłoś naruszenie 00

  Krótko powiem... mam w nosie ratowanie Niemców,Francuzów,Belgów itd z kryzysu finansowego .. Mnie nikt nie pomaga a jeszcze same afery ...Gazu łupkowego jeszcze nie ma w handlu a już sa afery w przetargach , łapówkarstwo i ustawiki.

  Odpowiedz
 • Unijny Kolchoz to nie Europa naiwni(2012-01-13 11:13) Zgłoś naruszenie 00

  Unijny Kolchoz to nie Europa jak do naiwnych mozgow wtlaczaja czerwoni i barwieni miedzynarodowi ban.dyci unijnego kolchozu.Europa to kontynent,ktory przez wieki tworza suwerenne kraje (w tym Polska) z korzeniami chrzescijanskimi,ludzka cywilizacja,dorobkiem.Unijny kolchoz to totalitarny POtwor sterowany przez miedzynarodowych ban.dytow,odbierajacy krajom Europy suwerennosc,przynoszacym wiekowe zniewolenie.Gdyby ten unijny kolchoz byl taki dobry to PO co tworzyc jedno "panstwo" likwidujac poszczeogolne? Przeciez gdy jest sasiedzkie dobro to bez POtrzeby likwidacji poszczegolnych krajow mozemy sie przemieszczac,podrozowac,realizowac swoja przyszlosc.Jezeli jest inaczej to jest zniewolenie i utrata suwerennosci,a z tym upadek wiekowego dorobku na rzecz miedzynarodowych ban.dytow sterujacych "wspolczesnym kolchozem" i POzyskiwanie swoich niewolnikow.

  Odpowiedz
 • ewer(2012-01-14 20:01) Zgłoś naruszenie 00

  Czy tuskt,to ten który okradł naszych dziadkow przy waloryzacji emerytur?
  To duzy złodziej musi być,tyle milionów emerytów

  Odpowiedz
 • yzgmunt orlowski(2012-01-15 15:01) Zgłoś naruszenie 00

  NINIEJSZYM ZAWIADAMIAM, ŻE W POLSCE WYNALEZIONO PRYMITYWNĄ MASZYNĘ WIECZNEGO RUCHU O NAZWIE ''METOZ'' . '' METOZ'' NIE ZUŻYWA PALIW ENERGOTWÓRCZYCH. ELEMENTEM NAPĘDOWYM MASZYNY ''METOZ'' JEST GRAWITACJA NASZEJ ZIEMI WZMACNIANA PARADOKSEM HYDRAULICZNYM STEVINA. WYNALAZEK ''METOZ'' JEST ZAREJESTROWANY OD DN 2010-09-28 POD NUMEREM 392532 W URZĘDZIE PATENTOWYM R.P, W WARSZAWIE. Fakt ten, stwierdzony po raz pierwszy przez holenderskiego uczonego Simona Stevina w XVI w., wydawał się wówczas paradoksalny, dlatego i dziś często nazywany jest paradoksem. Nazywany bywa także paradoksem Pascala, ponieważ Blaise Pascal w roku 1648 spopularyzował go demonstrując publicznie rozsadzenie beczki przy pomocy niewielkiej ilości wody (zobacz ilustrację). Doświadczenie to ilustrowało równocześnie prawo odkryte przez Pascala i nazwane jego imieniem.
  Ciężar cieczy zawartej w naczyniu, zależy od wysokości słupa cieczy nad dnem. Natomiast parcie cieczy na dno naczynia zależy od pola powierzchni dna, wysokości słupa cieczy i ciężaru właściwego cieczy. Wynika z tego, że parcie cieczy na dno w naczyniach o różnych kształtach będzie takie samo, jeżeli pole powierzchni dna każdego z tych naczyń i wysokość słupa cieczy w tych naczyniach będą równe.

  WYNALAZCĄ ''METOZ'' JEST ZYGMUNT ORŁOWSKI Z GDYNI

  Odpowiedz
 • wizjoner(2012-01-16 05:32) Zgłoś naruszenie 00

  I słusznie...
  Nadal jest podział na starą unie i nową unię. Otwórzcie oczy - Francuzi to jeden wielki socjal. Nie jest im po drodze reformować się.
  Nadal są te same stereotypy...

  Choć Niemcy chyba chciałyby zmian...
  Ciekaw jestem kiedy Polskie firmy wpadną na genialne pomysły przejęć Niemieckich, Francuskich firm... i obetną im pensje o połowę ;)
  Potrzebujemy takich Solorzów-żaków ale na eksport, żeby podbić Europę...

  Odpowiedz
 • polak(2012-01-17 15:24) Zgłoś naruszenie 00

  jak najdalej od wyrafinowanej uni

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane