Gliceryna zamiast diesla. Będzie nowe paliwo?

autor: Michał Duszczyk05.01.2012, 06:19; Aktualizacja: 05.01.2012, 08:39

Polscy naukowcy pracują nad technologią, która ma umożliwić produkcję paliwa silnikowego z gliceryny – dowiedział się „DGP”. Polska Akademia Nauk na zlecenie rządu prowadzi badania nad zagospodarowaniem jej krajowych nadwyżek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • keszet(2012-01-05 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Zbyt silne i wszechwładne, no i bogate są podmioty eksploatujący ropę, aby dopuścić do liczącej się na rynku konkurencji. Wszelka produkcja innego paliwa niż opartego na bazie ropy naftowej jest zduszana prawie w zarodku. To samo dotyczy wszelkich wynalazków z tej dziedziny. Od czasu rozwinięcia się struktur kapitalistycznych światem rządzi "zmowa karteli". Książkowym przykładem tego jest porozumienie "1000 godzin żywotności żarówki elektrycznej" (jeden z przykładów: <http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU>)

    Odpowiedz
  • przestańcie już(2012-01-05 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    ********* głopoty.

    Odpowiedz
  • X.pert(2012-01-05 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Na pewno akcyza i inne podatki będą takie duże, że bardziej się opłaci tankowanie zwykłego diesla.

    Odpowiedz
  • Dyzma(2012-01-05 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    A co z produkcją benzyny z tlenków węgla ZATRUWAJĄCYCH ATMOSFERĘ wg. technologii opracowanej przez LUBELSKI UNIWERSYTET mARII SKŁODOWSKIEJ. CZYŻBY TA TECHNOLOGIA BYŁA TREFNA BO OPRACOWANA NA KATOLICKIEJ UCZELNI. Ta technologia to coś wspaniałego. Likwidacja zanieczyszczeń powietrza, uniknięcie kary nakladanej przez UE. niewyczerpane żródło surowca. itd itp. CZY KTOŚ COŚ WIE NA TEN TEMAT???/

    Odpowiedz
  • Lublinianin(2012-01-05 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    UMCS to nie KUL panie Dyzma, na KULu nie ma takich wydziałów.

    Odpowiedz
  • dziad RP(2012-01-07 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zarządzające tym krajem żydy i zbrodniarze tak długo będą podnosić ceny jak długo będą wojować w imię amerykańskiej ropy i interesów izraelskich,albo ktoś ich nie utrąci

    Odpowiedz
  • kolejny chwyt propagandowy rządu ?(2012-01-08 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny chwyt propagandowy tego rządu nieudaczników, a co się stało z biopaliwem ? oni zniszczą kazdy dobry pomysł, jeżeli jest sprzeczny z interesem kapitalistów z zachodu !Propaganda i nic więcej już mam dość tych obiecanek .

    Odpowiedz
  • ~ soxyboxy@poczta.onet.pl(2012-01-08 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna durnota, która skutkować będzie wzrostem cen żywności. Poza tym ile trzeba byłoby obsiać krajów tym rzepakiem żeby w PL można było na tym jeździć?

    Odpowiedz
  • BĄK(2012-01-12 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    KUPIŁEM ROWER Z TRYBAMI PALIWO ???

    Odpowiedz