W 2012 roku może dojść natomiast do zbycia akcji Telekomunikacji Kolejowej i Polskich Kolei Linowych. „Lada dzień formalnie wyślemy do resortu transportu rekomendowaną przez nas krótką listę potencjalnych inwestorów dla PKP Cargo.

Liczę, że w lutym mogłoby się zacząć badanie przez wybrane firmy kondycji finansowej przewoźnika. Finalizacja transakcji nie nastąpi wcześniej jak na początku 2013 roku" – powiedziała Wasiak w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej".

Z jej słów wynika, że zakończenie sprzedaży Telekomunikacji Kolejowej i Polskich Kolei Linowych nastąpi w 2012 roku. „Due dilligencje w Telekomunikacji ma rozpocząć się w lutym"- powiedziała. Według niej, w I kwartale mają zakończyć się analizy co do zasadności wznowienia procesu prywatyzacyjnego PKP Energetyka, które miały trafić na GPW.

Natomiast ewentualna sprzedaż PKP Intercity nastąpi najpóźniej. Początek roku ma przynieść aktualizacje analizy przedprywatyzacyjnej. „Prywatyzacja PKP Intercity nie będzie szybką transakcją, nie rozpocznie się zapewnie w ciągu roku czy dwóch lat" - podsumowała prezes Proces prywatyzacji PKP Cargo przewiduje sprzedaż 50% plus jedną akcję spółki. Rynek wycenia PKP Cargo na ok.3 mld zł.