Każdego dnia serwis społecznościowy Google + powiększa się o 625 tys. nowych użytkowników, dzięki czemu pod koniec przyszłego roku portal będzie miał 400 milionów członków – wynika z niezależnych analiz wzrostu popularności serwisu, na które powołuje się agencja Bloomberg.

Zainteresowanie portalem nabrało tempa zwłaszcza w ostatnich tygodniach, a prawie jedna czwarta wszystkich jego użytkowników aplikowała po raz pierwszy w grudniu – twierdzi Paul.B. Allen, założyciel serwisu Ancestry.com, który monitoruje dane dotyczące Google+, jako „nieoficjalny statystyk”.

Google, który jest operatorem największej na świecie wyszukiwarki internetowej, zamierza stawić czoła dominacji Facebooka w segmencie serwisów społecznościowych. Portal ten ma już w tej chwili ponad 800 mln członków. Google+, który umożliwia użytkownikom organizowanie się w grupy przyjaciół, wystartował dopiero na początku tego roku, jako projekt testowy. Dla wszystkich użytkowników jest dostępny od września.

Google+ może korzystać z popularności Androida, systemu operacyjnego dla telefonii komórkowej, do którego jest bardzo łatwo się włączyć. Katie Watson, rzeczniczka Google’a uchyliła się od podania danych na temat funkcjonowania portalu społecznościowego firmy. Ale z ostatniego raportu Google’a zaprezentowanego w październiku przy okazji prezentacji zysków koncernu wynikało, że Google+ miał wtedy ponad 40 mln członków.

Reklama

Tymczasem Facebook przygotowuje się do pierwotnej oferty publicznej, która pomoże firmie zebrać fundusze na dalszą ekspansję. Spółka zamierza zdobyć w czasie debiutu około 10 mld dolarow, a rynek szacuje całkowitą kapitalizację Facbooka na przeszło 100 mld dolarów.