"Dzisiaj złoty był dosyć stabilny poniżej poziomu 4,46/EUR. EURPLN poruszał się w wąskim paśmie wahań 4,43-4,46. Dzisiaj obserwowaliśmy najmocniejsze poziomy złotego w ostatnich dniach. Rynek przestał już jednak dalej schodzić i na razie 4,43-4,44 jest poziomem wsparcia dla rynku" - powiedział PAP Marek Cherubin, diler walutowy Banku BPH.

"Chyba poniżej tego poziomu nie zejdziemy do końca tygodnia. Tym bardziej, że jest coraz bliżej świąt i jest coraz mniejsze zainteresowanie handlem. Moim zdaniem do końca tygodnia powinno być raczej stabilnie w okolicach 4,45" - dodał.

Dilerzy SPW oczekują, że na rynku długu do końca roku może być stabilnie.

"Ostatnie dni na rynku długu były dosyć spokojne z pozytywnym wydźwiękiem. Dzisiaj z rana nastąpiło umocnienie papierów o 3-5 pb. Wynikało to z lepszego sentymentu za granicą, mocniejszego złotego, lepszych nastrojów na giełdach i posunięcia EBC. Później sentyment trochę pogorszył się i rynek długu też odwrócił się. Z porannego umocnienia zostały 2-3 pb. Ale cały czas jest pozytywnie, złoty jest ciągle mocny" - powiedział PAP Michał Jochymek, diler SPW ING Banku Śląskiego.

"Raczej nie spodziewałbym się przed końcem roku mocnych szarpnięć w którąś stronę. Oczekuję stabilizacji z lekko pozytywnym sentymentem" - dodał.

Europejski Bank Centralny udzielił europejskim bankom kredytów wartych 489 mld euro w ramach długoterminowego (3-letniego) refinansowania (LTRO) - poinformował EBC w środę.