"Bank podjął tę decyzję w związku z utrzymującą się niepewnością na rynkach finansowych oraz towarzyszącymi jej znacznymi wahaniami kursu tej waluty, co przekłada się na rosnące koszty finansowania akcji kredytowej w euro" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej banku.

Bank poinformował, że klienci, którzy aktualnie rozważają ofertę kredytu hipotecznego w euro i złożą w banku kompletny wniosek kredytowy do końca roku, będą mogli uzyskać finansowanie w walucie pod warunkiem zawarcia umowy kredytowej najpóźniej do 31 marca 2012 roku.

"Mimo decyzji o wycofaniu z oferty hipotecznej kredytów w euro, Kredyt Bank w dalszym ciągu planuje pełnić rolę aktywnego gracza na rynku kredytów mieszkaniowych. Kredyt hipoteczny jest jednym z filarów strategii detalicznej banku, ważnym w rozwoju segmentu klientów średniozamożnych i zamożnych" - napisał bank.

Jednocześnie bank podkreślił, że skoncentruje się na dalszym rozwoju oferty kredytów w złotych, z uwzględnieniem kredytów preferencyjnych "Rodzina na swoim".

Kredyt Bank jest kolejnym bankiem po PKO BP, który rezygnuje z kredytowania kupna nieruchomości w euro.