Fundacja Lux Veritas w porozumieniu ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi (SKOK) uruchamia sieć komórkową "w naszej Rodzinie". Słuchacze Radia Maryja oprócz standardowych usług będą mogli skorzystać z bezpłatnych połączeń do rozgłośni i studia TV Trwam.
Reklama

- Powinniśmy się komunikować. Dlaczego inni mogą to robić, a katolikom stwarza się trudności w tym zakresie? Telefon jest przecież jednym z takich środków wzajemnego komunikowania. Dzięki temu mogę się skontaktować nie tylko z drugą osobą, ale sprawdzić, co jest w internecie. Można też posłuchać radia. Telefon to bardzo mały instrument, ale wiele można nim zdziałać. To jest przyszłość - stwierdził o. Tadeusz Rydzyk w informacji zamieszczonej na stronie rozgłośni.

Połączenia wewnątrz sieci "w naszej Rodzinie" kosztują 0,17 zł, poza nią - 0,27 zł. Użytkownicy będą mogli przesyłać do siebie SMS-y w cenie 0,10 zł. Do innych sieci usługa kosztuje 0,27 zł. Połączenia ze studiem Radia Maryja i TV Trwam są bezpłatne.

- Rozpoczynamy jako pre-paid, ale w przyszłości dla chętnych zaproponujemy również abonament. Warto podkreślić, że łatwo będzie doładować ten telefon. Wystarczy pójść na jakąkolwiek stację benzynową lub do kiosku - wszędzie, gdzie są sprzedawane tego typu produkty - i poprosić "o doładowanie do Plusa". Będzie można również zamówić starter za pośrednictwem internetu - mówi redemptorysta O. Jan Król z Fundacji Lux Veritatis.

To kolejna próba wejścia Fundacji Lux Veritas na rynek sieci komórkowych. Poprzednia - "wRodzinie", wystartowała 1 lipca 2009 roku z okazji XVII pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Od grudnia 2010 r. CenterNet S.A. prowadzi projekt samodzielnie. Z początkiem grudnia br. sieć telefonii komórkowej wRodzinie pozyskała 165 000 użytkowników.

Ojciec Jan Król uważa, że po rozwiązaniu umowy z CenterNet "okazało się, że wielu ludzi związanych z szeroko pojętą Rodziną Radia Maryja, a więc związanych także z TV Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej, chciałoby mieć jakiś własny środek do komunikowania się".

Przy realizacji nowego przedsięwzięcia Fundacja Lux Veritas współpracuje ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi (SKOK), które są reklamodawcą TV Trwam. SKOK-i nie pobierają również prowizji od przelewów darowizn na rzecz fundacji.