Polacy autami na gaz jadą po rekord

autor: Łukasz Bąk10.11.2011, 05:01; Aktualizacja: 16.11.2011, 12:54

Przestaliśmy wierzyć, że tradycyjne paliwa stanieją, i masowo przesiadamy się do aut zasilanych gazem. Z 2,5 mln aut na LPG jesteśmy drudzy na świecie. Gaz się opłaca, bo ma niską akcyzę. Ale rząd może ją podnieść.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • ROMAN(2011-11-23 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    !!!UWAGA!
    GAZ LPG MA WATROŚC OPAŁOWĄ OKOŁO 24MJ/l , BENZYNA OKOŁO 38MJ/l NIE MOŻNA WIĘC PORÓWNYWAĆ LITRA BENZYNY DO LITRA GAZU.
    JEŚLI PRAWDĄ JEST TO CO NAPISAŁ AUTOR W TYM ARTYKULE TO OZNACZAŁO BY ZE AKCYZA W PRZELICZENIU NA TE SAMA ILOŚĆ ENERGII ZAWARTEJ W PALIWIE WYNOŚI 1,64 DLA LPG ZA 38MJ ORAZ 1,68 ZA BENZYNĘ ZA 38MJ OZNACZA TO IŻ AKCYZA NA OBA PALIWA JEST TAKA SAMA!!! O ILE PODANE WARTOŚCI W ARTYKULE SĄ PRAWDZIWE. SILNIK BOWIEM ABY POKONAC OKREŚLONY DYSTANS POTRZEBUJE OKRESLONA TĘ SAMA ILOŚĆ ENERGII JEŚLI PALIWO JEST MNIEJ ENERGETYCZNE SPALI GO WIĘCEJ JEŚLI BARDZIEJ ENERGETYCZNE SPALI MNIEJ.

    Odpowiedz
  • kalkulator(2011-11-12 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    do 10: a co ty tam robisz w tej belgii, zamiatasz? dla ciebie 1,5 Eur to 1,5 ?

    Odpowiedz
  • a(2011-11-12 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz. 10, wiadomo kto nas okrada. Pensje wielu np. w Sejmie, Senacie, rządzie, wymiarze sprawiedliwości np. 18 tys prokurator w stanie spoczynku 41 lat, agent Tomek 35 lat a ma 3 tys. zł emerytury,milionowe kontrakty partyjnych w spółkach Skarbu Państwa np. KGHM Miedź, lekarze, kościółl katolicki, z budżetu wyciekają miliardy na kler , o reszcie dowie się Pan z prasy i z ustawy budżetowej na ten rok.

    Odpowiedz
  • Piotr 30l(2011-11-10 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    jestem w belgii tutaj mają gaz w przeliczeniu na polskę po 68 centów/68 groszy a paliwo po 1,50 euro co dale równowartość 1 zł 50 groszy. ktos was polusy nieżle okrada.

    Odpowiedz
  • Kierowca(2011-11-10 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH PŁACĄ AKCYZĘ TAK JAK ZA BENZYNĘ = STAWKĘ

    Odpowiedz
  • Tinkas(2011-11-10 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ekologia wg UE- żarówki z rtęcią i droższy gaz...

    Odpowiedz
  • duck(2011-11-10 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    POmóc , ulżyć - bogatym . Bo jak nie to sam sobie zaszkodzimy .
    Dowalić - biedakom . Oni i tak nie mają siły ani za co , ani komu poskarżyć się ani wykupić ...

    Odpowiedz
  • propaganda(2011-11-10 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    nie PrOwokujcie!!! większość Polaków ma ropniaki...więc dowalili cenę:/ a teraz jak POczują kasę nosem...to gaz stanie się najdroższym paliwem!!! zresztą po pakcie Niemcy Rosja i tak nie wiadomo czy tak się nie stanie:/

    Odpowiedz
  • Q(2011-11-10 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    gaz to ekologiczne paliwo więc obłozenie podatkami powinno być niższe a jak nie to ulgi jakieś powiny być

    Odpowiedz
  • djrace(2011-11-10 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    idąc dalej to do prądu też trzeba wpakować podatek drogowy ? Jeździ trochę już samochód elektrycznych.

    Odpowiedz
  • rr(2011-11-10 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle że gaz jest po stokroć bardziej ekologiczny, poza tym co z ulgą podatkową z tego tytułu?

    Odpowiedz
  • carfansbenzin(2011-11-10 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    ta sama droga więc podatek drogowy w cenie paliwa powinien być taki sam

    Odpowiedz