Doradczyni Tuska o planach premiera: Likwidacja przywilejów emerytalnych i wzrost VAT-u

autor: T.B.04.11.2011, 16:55; Aktualizacja: 04.11.2011, 18:15
Donald Tusk, premier Polski przemawia podczas konferencji prasowej w German Federal Chancellory, w Berlinie, Niemcy

Donald Tusk, premier Polski przemawia podczas konferencji prasowej w German Federal Chancellory, w Berlinie, Niemcyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Michele Tantussi

Polska musi zlikwidować przywileje emerytalne i może będzie musiała podnieść podatek VAT, żeby osiągnąć odpowiedni poziom redukcji deficytu budżetowego – powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, doradca ekonomiczny premiera Donala Tuska cytowana przez agencję Bloomberg.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (174)

  • klakier(2011-11-04 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Tusk i Panowie w ZUS, proszę NIE zaliczać okresu [czasu] przebywania na L-4 do emerytur--WSZYSTKIM Polakom. . I tak Pan Policjant z 15 lat będzie musiał pracować jeszcze kilka,aby było 15 pełnych lat pracy, ponieważ jest to grupa co NAJWIĘCEJ choruje- 7tys. dziennie !!

    Odpowiedz
  • kelo(2011-11-04 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    ...a w bogatej Norwegii vat - 25% , 67 lat dla wszystkich do emerytury , leki 100 % płatne ( dla ubogich refundacja ) , podatki 36 i 45 % , przejazd z gminy do gminy ( komuny ) 20 nok , lekarze płatni (wizyta - dla ubogich refundacja ) ...BOGATYM PAŃSTWO NIE DOPŁACA !

    Odpowiedz
  • klakier(2011-11-04 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Tusk, a może ZAINTERESOWAŁBYŚ się tymi, co NIE płacą podatku dla Państwa. PODPOWIEDŻ-- każdy prywatny pracodawca zatrudnia na n.krajową do podatku i ZUS, a "robolowi" płaci po stołem np. 1000zł. [dobrze jak jest to cały etat, choć najczęściej jest to 1/2etatu.] NAPUŚĆ kontrolerów NIK, na firmy POSŁÓW i SAMORZĄDOWCÓW w pierwszej kolejności. Wszystkie slepy,nawet firmowe np.TESCO czy inne to już NORMA. A najlepiej zacząć od POCZĄTKU i wprowadzić najpierw,do KK kary za przestępstwa GOSPODARCZE jak na Ukrainie czy w PRL, i NIEPŁACENIE podatków jak w USA itd..

    Odpowiedz
  • wolny człowiek(2011-11-04 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do klakier.Dlaczego te wpisy kojarzą mi się z szują i donosicielem.

    Odpowiedz
  • wyborca(2011-11-04 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w ramach ratowania deficytu budżetowego rząd zamierza również :
    - zlikwidować stanowiska biur politycznych, które zafundował partiom politycznym w celu przechowania swoich zwolenników za nasze pieniądze
    - ograniczyć liczbę posłów i senatorów (lub zlikwidować senat)
    - zredukować wszystkie przywileje, nie tylko emerytalne

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR 2(2011-11-05 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Bełkot nie artykuł.

    Odpowiedz
  • doradca(2011-11-05 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Należy zrobić tak:
    1. Zlikwidować wszystkie dotychczasowe podatki
    2. Wprowadzić jeden powszechny podatek od przychodu o zróżnicowanych stawkach
    3. Zlikwidować prawo pracy
    4. Każda osoba pracująca, z wyjątkiem urzędników, ma być przedsiębiorcą.

    Odpowiedz
  • k.w.(2011-11-05 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy przywileje pracowników rządowych też będą zlikwidowane? Jak tylko zostaje się ministrem to ma się emeryturę w kiszeni, bez względu na wiek i ilość przepracowanych lat, odprawy dla niechcianych posłów itd...

    Odpowiedz
  • baśka(2011-11-05 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    a mi KLAKIER... kojarzy się z PRYMITYWNYM DEBILEM !!! ON CHYBA JE TEJ BABIE Z TALERZA !!!

    Odpowiedz
  • n(2011-11-05 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    A miał być vat obniżony tak gadał przed wyborami, zielona wyspa tonie ?

    Odpowiedz
  • doradca(2011-11-05 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy tzw. doradcy wywodzący się z organizacji pracodawców - M. Starczewska-Krzysztoszek - PKPP Lewiatan - są powiązani z OFE, które ich utrzymują, stąd też dla nich łakomym kąskiem byłyby składki od kilkuset tysięcy mundurowych. Fakt, że finanse kraju nie byłyby w stanie wytrzymać tej operacji zupełnie tej pazernej bandy nie interesuje. Na szczęście nie oni będą decydować o reformie mundurówek.

    Odpowiedz
  • głosowałem na PO(2011-11-05 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękujemy, i prosimy o więcej.

    Odpowiedz
  • sraśka(2011-11-05 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Klakier to przykład godnego naśladowania praworządnego obywatela.

    Odpowiedz
  • kripo(2011-11-05 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    NO TO JEST W PYTĘ,JEŻELI DORADCĄ PREMIERA JEST OSOBA ZWIĄZANA Z KONFEDERACJĄ PRACODAWCÓW PRYWATNYCH !!! TOŻ W TYM LEWIATANIE ZŁODZIEJ NA ZŁODZIEJU SIEDZI ...

    Odpowiedz
  • Hili(2011-11-05 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze obejrzyjcie film apokalipsa ekonomiczna na 2012 rok oraz Wezwanie do przebudzenia!

    Odpowiedz
  • jusew(2011-11-05 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidujcie finansowanie partii z budżetu to nie będzie deficytu!!!

    Odpowiedz
  • wasyl(2011-11-05 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jakie pensję mają w Lewiatanie. Przypuszczam, że sami chętnie korzystają z różnej formy przywilejów. Dlaczego przez tyle lat nie zmniejszono ilość posłów w sejmie. Zlikwidujcie martwy twór senat. Kto to utrzymuje-my.

    Odpowiedz
  • Kris(2011-11-05 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    Z Lewiatan leci kasa, z doradzania premierowi leci kasa, najłatwiej oszczędzać na kimś, ale nie na sobie. Ta pani żeruje na nas. To my pracujemy na takich mądrali.

    Odpowiedz
  • glina(2011-11-05 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    A czy Pani doradczyni?:
    1. zapłaci policjantom za nadgodziny, dyżury,
    2. czy zniesie obowiązek narażania życia i zdrowia,
    3. umożliwi bezproblemowe dorabianie w czasie wolnym,
    4. czy da czynne prawo wyborcze,
    5. umożliwi odwoływanie się do Sądu Pracy
    6. zapewni posiłki regeneracyjne w zimie a napoje w lecie
    7. dostosuje budynki do obowiązujących przepisów BHP
    8. jeszcze tego trochę jest...

    Odpowiedz
  • Zniechęcony(2011-11-05 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zielona wyspa??? Zostanie tylko zielona łąka!

    Odpowiedz