Doradczyni Tuska o planach premiera: Likwidacja przywilejów emerytalnych i wzrost VAT-u

autor: T.B.04.11.2011, 16:55; Aktualizacja: 04.11.2011, 18:15
Donald Tusk, premier Polski przemawia podczas konferencji prasowej w German Federal Chancellory, w Berlinie, Niemcy

Donald Tusk, premier Polski przemawia podczas konferencji prasowej w German Federal Chancellory, w Berlinie, Niemcyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Michele Tantussi

Polska musi zlikwidować przywileje emerytalne i może będzie musiała podnieść podatek VAT, żeby osiągnąć odpowiedni poziom redukcji deficytu budżetowego – powiedziała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, doradca ekonomiczny premiera Donala Tuska cytowana przez agencję Bloomberg.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (174)

  • wyborca ale nie pana panie Tusk(2012-02-16 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    panie Tusk chce pan doprowadzic do rozlewu krwi ludzie wyjda na ulice walczyc o godne zycie i co pan wtedy zrobi nie bedzie pan mial nic to bedzie koniec PO

    Odpowiedz
  • Lutek(2011-11-16 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Klakier! Masz rację.Wszyscy tracimy na tym,a najwięcej ci co dostają pod stołem (jaka emerytura w przyszłości?).Nie przejmuj się tymi którzy Cię obrażają-są po drugiej stronie barykady

    Odpowiedz
  • anatol.bezradny@poczta.fm(2011-11-15 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do Darek( 85 )

    zaimponowałeś mi chłopie .
    mówisz z sensem a tych jest nie wielu w tym kraju .

    Odpowiedz
  • anatol.bezradny@poczta.fm(2011-11-15 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    klakier !
    do komentarza 3 , co ty robisz zawodowo ?
    nie wstydź się powiedz !

    Odpowiedz
  • klakier(2011-11-15 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli p.Prem.Tusk zechce DOKOPAĆ Narodowi w expoze, a NIE zlikwiduje ze strachu przed klerem-KONKORDATU,a to ok.10mld/rok, to konkordat [kwotę], "przerzuci"na głupi polski Naród i KAŻDY Polak zapłaci za WIARĘ ok 260 zł/os/rok, razem z dziećmi. [10mld/38mln=ok.260zł + -]. Bo właściwie DLACZEGO Polska jako KRAJ, ma płacić za WIARĘ Polaków, niech KAŻDY płaci za siebie, lub ma to w dupie i NIE płaci.

    Odpowiedz
  • sąd dasz(2011-11-14 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    (bez) rząd sądażowy - na niczym się nie opiera, tylko na sądażach - jak tu nie stracić... ale by zrobć coś pozytywnego, a przy tym stracić po-parcie - broń nas Boże...

    Odpowiedz
  • edi(2011-11-14 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    A może ta tfu, za przeproszeniem "doradca" opowie nam, jak doradzała przez ostatnie lata, za co brała pieniądze, że deficyt budżetowy jest tak gigantyczny?
    Za takie doradzanie to ona pierwsza powinna znaleźć się na zielonej... trawce.

    Odpowiedz
  • idiota(2011-11-13 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    To ja jestem taki glupi, ze to czytam?
    "Polska musi podniesc vat i ograniczyc przywileje emerytalne" - komu do ***** - Niemcom i Merkel, Berlusconiemu, putinowi.
    Komu aby Polska miala zysk?
    Kto to jest "Polska" - wydawalo mi sie ze to jest
    Co ja czytam..

    Odpowiedz
  • polak(2011-11-11 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować biura poselskie albo, niech posłowie sami utrzymuja z diet!!!, nie utrzymywać kleru!!!biznsmeni niech placa podatki uczciwie, kasy fiskalne w gabinetach lekarskich!!! zmniejszyć liczbę posłów i senatorów!!! i budzet się poprawi nie będzie deficytu!!! nie potrzeba donkowi doradcy my polacy to wiemy

    Odpowiedz
  • laura(2011-11-11 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidowac senat polowe poslow oraz diety poselskie a nie drenowac kieszeni najbiedniejszych ktorych jest coraz wiecej Zacznijcie reforme od siebie

    Odpowiedz
  • z.(2011-11-11 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak ograniczyć do po połowy połmilionową armię urzędników?
    Spora część z nich świetnie zarabia, nie robiąc nic lub bardzo niewiele. Znam pania ekspert celną. która za prawie 5000 zł na rękę nakleja znaczki na koperty i je adresuje.
    Co obietnic pana premiera. Czy ktoś jeszcze pamięta aferę z dopalaczami? Tusk wykrzykiwał, że ludzie którzy otworzyli te sklepy po tzw "decyzji" GIS będą siedzieć.
    Tymczasem prokuratura, niestety dopiero teraz - po wyborach, poumarzała wszystko nie dopatrując się cech przestępstwa. Przeciwnie, stwierdzając rażące naruszenie prawa przez organy państwa. Sprawy o odszkodowanie też są w toku. Niedługo się zakończą i pan premier powinien te wyroki płacić z własnej kieszeni.

    Odpowiedz
  • Piotrek(2011-11-11 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Halleluja! Proponuje jednak VAT podniesc tylko zwolennikom PO. Od razu do 27% - wyjdzie na to samo!

    Odpowiedz
  • A.(2011-11-11 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Na początek wystarczy zrealizować choć jedną obiecankę pana premiera.
    Mianowicie:
    - zlikwidować senat.

    Odpowiedz
  • zwx(2011-11-11 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Całkowicie zgadzam się z Orwellem poz160 o ile zaczyna się zaciskanie pasa to trzeba zacząć od siebie a nie od grup najsłabszych które nie mają sił do obrony. Bo to jest najgorsze chamstwo jakie może być i dla takich decydentów nie mam żadnego szacunku ani poszanowania ani dla takich ludzi którzy takie postępowanie popierają .

    Odpowiedz
  • Orwell(2011-11-11 01:06) Zgłoś naruszenie 00

    1. posłowie i senatorowie - funkcja spoleczna- zwrot tylko kosztów za dojazdy pociągiem lub pks-em - jak chce latac to niech płaci, zabenzynę niech płaci i za wynajem mieszkania też...
    2. zabrać wszystkim urzednikom służbowe komórki i samochody - niech jeżdzą komunikacją miejską
    3. zabrać przywileje i immunitety prokuratorom i sędziom
    4. zabrać dziennikarzom przywilej płacenie podatku od połowy swoich dochodów
    5. jak budżetówka może płacić podatki - to niech płaci każdy od rolnika przez lekarza, adwokata, radcę itp. niech wystawiają paragony jak taksówkarze
    6. zabrac finansowanie partii politycznych z budżetu państwa
    7. zabrać wszelkie diety za posiedzenia rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkiech
    8. niech wszystkie zawody mają takie same zasady wynagradzania tzn. chorobowe płatne 80%, ale nadgofziny, swięta i nocki płatne 200%
    ORAZ
    9. posłom płacić za obecność na obradach a nie puste krzesła w myśl czy sie stoi czy się leży

    Odpowiedz
  • psiak(2011-11-10 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ech, piękny przykład bycia metric-driven! To jest szkodliwe.

    Odpowiedz
  • michal(2011-11-10 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    Z 23 do 24% to nie podwyżka o 1% tylko o 1 punkt procentowy, matematyka leży.

    Odpowiedz
  • gostek(2011-11-10 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    a moze tak zlikwidować dodatki na biura poselskie to by byla dopiero oszczednosc bo nikt z normalnych obywateli nie widzi sensu ich istnienia

    Odpowiedz
  • nht(2011-11-10 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    pensje sobie zmniejszcie barany a nie vat podnosic !!!

    Odpowiedz
  • klakier(2011-11-10 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pani "doradczyni" ZAPOMNIAŁA podpowiedzieć p.Prem.Tuskowi,że NAJWIĘKSZYM nieszczęściem Polski jest KONKORDAT-ok.10mld/rok, który NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ i przerwać JAKIEKOLWIEK finansowanie kościoła, nawet tym 1% [cwaniaki].Natomiast NALEŻY wyciągnąć jakieś karne sankcje w stosunku do winnych NADUŻYCIA władzy tj. p.Wałęsy i p.Suchockiej z p.Kwasniewskim -tj po 25 lat więzienia. A p.Wałęsa ma jeszcze na sumieniu spalone dokumenty płacowe do 1978r, które, razem z p.Kuroniem-tym od zupek, kazał zniszczyć. Tak Panowie EMERYCI-WASZA bieda to przepych KLERU, a sami WYLIŚCE z radośći na widok, plebanów [jp2] ,aby szybko objęli władzę w Polsce razem z kasą, no i są efekty-BIEDA z NĘDZĄ.

    Odpowiedz