W nadchodzącym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych znów wzrosną - przewidują eksperci rynku paliwowego z BM Reflex i e-petrol.pl. Skala podwyżek nie powinna być jednak duża - podkreślają.

Zdaniem ekspertów portalu e-petrol.pl, w najbliższym tygodniu za litr popularnej "95" zapłacimy średnio 5,32-5,45 zł. "Mocniej podrożeć może olej napędowy - wnosząc z jego ruchu na rynku hurtowym, można spodziewać się poziomu 5,39-5,49 zł za litr" - stwierdzili eksperci e-petrol.pl w piątkowym komunikacie.

Dodali, że zaskoczeni nie powinni być kierowcy aut zasilanych LPG. Za litr tego paliwa zapłacą 2,82-2,93 zł, czyli na poziomie zbliżonym do obecnego.

Eksperci z BM Reflex podkreślają, że mijający tydzień był relatywnie spokojny pod względem cen paliw na stacjach benzynowych. Średnio za litr Eurosuper 95 trzeba było zapłacić 5,35 zł, za Superplus 98 - 5,56 zł, oleju napędowego - 5,40 zł i LPG - 2,84.

Ich zdaniem, uspokojenie cen w tym tygodniu wynikało z faktu, że na początku tygodnia taniały paliwa w hurcie, co pozwoliło na wyhamowanie dalszych wzrostów cen w detalu. "Niestety ponowne spekulacje wokół zadłużenia Grecji wpłynęły na dużą zmienność na rynkach walutowych, przez co złoty ponownie tracił na wartości do dolara. W efekcie piątek przyniósł wyraźny wzrost cen hurtowych" - napisali eksperci BM Reflex w komunikacie.