Grzegorz Hajdarowicz, właściciel m.in. "Rzeczpospolitej" zapowiedział w oświadczeniu umieszczonym w czwartek na e-stronie dziennika, że w najbliższej przyszłości wszystkie jego media będą mieć wersje na tablety.

Ponadto stwierdził, że "Rzeczpospolita" ma być dziennikiem liberalno-konserwatywnym, czyli takim, który broni zasad wolnego rynku, sprzyja przedsiębiorczości i inspiruje do działania.

"W sferze strategii grupy kapitałowej zapewniam, że będziemy się rozwijać w kierunku najnowszych technologii. Wprowadzimy w najbliższej przyszłości wydania wszystkich naszych mediów w wersji na tablety. Rozszerzymy i wzbogacimy wydania internetowe" - napisał.

Hajdarowicz, właściciel Gremi Media poinformował w środę, że ma 100-proc. udziałów w spółce Presspublica, wydawcy "Rzeczpospolitej".

W ramach jego grupy kapitałowej są już tytuły: dziennik "Rzeczpospolita", tygodnik "Uważam Rze", tygodnik "Przekrój", miesięcznik "Sukces", "Gazeta Giełdy Parkiet".

Grupa Gremi jest od prawie dwóch lat właścicielem tygodnika "Przekrój" i miesięcznika "Sukces". Za pierwsze cztery miesiące tego roku strata spółki wyniosła 8 mln 587 tys. zł. Przychody grupy w 2010 roku osiągnęły 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł.