W tym tygodniu z nowymi promocjami wystartowały dwie firmy.

Dolcan chce zachęcić klientów ofertą specjalną. W dniach 1 – 8 października deweloper zaproponuje jedną cenę za 1 mkw. Niezależnie od wielkości lokalu czy jego położenia mieszkanie będzie można kupić według tej samej stawki dla całej inwestycji.

Oferta obejmie cztery osiedla Dolcan: Ogrody Ochota i Osiedle Tęczowe we Włochach oraz na dwie wybudowane osiedla w Ząbkach – Orla II i Osiedle Powstańców. W jesiennej promocji mieszkania w inwestycji Ogrody Ochota dostępne będą po 7600 zł za 1 mkw. Na Osiedlu Tęczowym we Włochach jedna cena dla wszystkich mieszkań wyniesie 6750 zł za 1 mkw. Wszystkie mieszkania w inwestycji Orla II będzie można kupić za 5950 zł za 1mkw., a te na Osiedlu Powstańców za 5150 zł za 1 mkw.

W innym nieco kierunku poszła natomiast oferta firmy Ronson. Z początkiem października deweloper wprowadza specjalną ofertę o nazwie „Twoje mieszkanie, nasze spłacanie”. W jej ramach Ronson będzie spłacał raty odsetkowe kredytu wszystkich klientów, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w dowolnym projekcie firmy. Do momentu przekazania kluczy do nowego mieszkania Ronson będzie spłacać za klienta jego raty odsetkowe. Promocją będą objęte wszystkie mieszkania w ofercie, których zakup zostanie sfinalizowany do końca roku.

Aby uzmysłowić wielkość zaoszczędzonych kwot, deweloper podaje przykład zakupu 43-metrowego lokum na osiedlu Espresso na Woli, kosztującego 300 tys. zł. Przy założeniach, że klient posiada 20 proc. wkładu własnego, oprocentowanie kredytu zaciągniętego w banku to 6,3 proc., a zakup nastąpi z początkiem grudnia 2011 r., to do momentu planowanego przekazania kluczy w 2013 r. klient musiałby spłacić bankowi 10 300 zł odsetek. Taką też kwotę deklaruje się pokryć deweloper.