PJN zaproponowało zmiany w polityce mieszkaniowej, które - według ich autorów - mają pomóc młodym rodzinom w zdobyciu własnego mieszkania.

"Wiemy dobrze, że rodzina, która nie ma mieszkania, nie może czuć się pewnie, nie może rozwijać się tak stabilnie, jakby sobie tego życzyła" - powiedział w środę na konferencji prasowej w Sejmie Paweł Poncyljusz.

Jak powiedział startujący z warszawskiej listy wyborczej do Sejmu Krzysztof Oksiuta, PJN chce modyfikacji zasad wykupu mieszkań TBS, tak aby nabywca mógł je nabyć z 20-proc. bonifikatą w stosunku do ceny rynkowej.

Ponadto PJN chce, aby młode osoby bez całkowitej zdolności kredytowej mogły - przy zakupie pierwszego mieszkania - liczyć na poręczenie przez Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 50 proc. wartości mieszkania.

PJN chce utrzymanie - choć z pewnymi modyfikacjami - programu Rodzina na Swoim

PJN chce też zmian w naliczaniu czynszów za mieszkania komunalne, tak aby ich stawka była uzależniona od zarobków.

Ugrupowanie proponuje ponadto, aby lokatorzy byli chronieni przed swobodną podwyżką czynszów w kamienicach zwracanych byłym właścicielom.

PJN chce utrzymanie - choć z pewnymi modyfikacjami - programu Rodzina na Swoim.

Na konferencji Poncyljusz skrytykował też decyzję rządu o podwyższeniu płacy minimalnej. Jak mówił, uderza ona w przedsiębiorców i świadczy o tym, że PO jest obecnie w stanie "podpisać każdy dokument", aby zyskać głosy w wyborach.