Telefon dostępny z komputera znamy już jako użytkownicy VoiP. Pozwala zaoszczędzić za granicą. Usługa zintegrowana z numerem komórkowym może przydać się, kiedy wyładuje się bateria i wszystkim tym, którzy nienawidzą pisać smsów na klawiaturze komórki.

Przed 14 dni usługę Tele Play w wersji beta można testować za darmo (aktywując sms-em o treści START na bezpłatny numer 18353, a później logując się do serwisu internetowego). Po tym czasie koszt usługi to 3,69 zł brutto miesięcznie.

Za smsy i połączenia użytkownik płaci według normalnej taryfy. Korzystając z usługi za granicą płaci tak, jak w Polsce. Odbieranie połączeń jest już darmowe. Maksymalna liczba przechowywanych wiadomości to pół tysiąca. Korzystając z usługi można zaimportować kontakty z Outlooka czy Google.

Do korzystania z usługi potrzebne jest to wszystko, co w przypadku telefonii internetowej – słuchawki, mikrofon i łączę o przepustowości minimalnej 512 Kbps). Konieczne oprogramowanie to Adobe Flash Player. Jeżeli korzystasz z systemu Mac OS X musisz zezwolić TelePlay na korzystanie z mikrofonu