Restrukturyzacyjna firma Alvarez & Marsal LLC, której współzałożyciel Bryan Marsal kieruje bankiem inwestycyjnym w stanie likwidacji, za 34,5 miesiąca “tymczasowego zarządzania” otrzymała 460,1 mln dolarów, w tym 9 mln dolarów w zeszłym miesiącu – wynika z raportów nadesłanych do Amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych, SEC, na które powołuje się agencja Bloomberg.

Z kolei kancelaria Weil, Gotshal & Manges z Nowego Jorku, która działa jako główna firma prawnicza obsługująca bankructwo Lehmana wyceniła wszystkie swoje usługi na 326,8 mln dolarów. W lipcu na jej konto wpłynęło 7 mln dolarów.

Marsal planuje w ciągu kilku najbliższych lat pozyskać 65 mld dolarów ze sprzedaży aktywów zbankrutowanej firmy. Środki te mają być przeznaczone na pokrycie różnych roszczeń wobec Lehmana, sięgających ponad 300 mld dolarów. Lehman Brothers złożył wniosek o bankructwo we wrześniu 2008 roku.

Bankructwo Lehmana już w kwietniu 2010 roku stało się najbardziej kosztownym w historii USA, kiedy przebiło ono kwotę 757 mln dolarów za trzyletnią procedurę likwidacji Enronu, amerykańskiej firmy energetycznej z Houston w Teksasie, która praktykowała tzw. kreatywną księgowość. Skandal Enronu wymusił szereg zmian w regulacjach finansowych w USA.