Corrado Passera zaznacza przy tym, że jakakolwiek inwestycja w naszym kraju będzie uzależniona od „właściwej” ceny, czyli korzystnej dla banku.

Z kolei Giovanni Boccolini, szef operacji zagranicznych Intesa Sanpaolo w weekendowym wywiadzie zasygnalizował, że bank planuje ekspansję w Polsce oraz w Turcji. Dow Jones przypomina, że włoski bank UniCredit, który jest głównym rodzimym rywalem Intesa Sanpaolo, sprawuje w Polsce kontrolę nad jednym z największych naszych kredytodawców, Bankiem Pekao.

Passera przy okazji podkreślił, że nie widzi ryzyka wystąpienia krachu kredytowego w Włoszech, a poproszony o komentarz w sprawie euroobligacji oświadczył, że takie obligacje mogłyby finansować wielkiej projekty, ale z dalszymi wnioskiem radzi poczekać do czasu określenia systemu i zasad ich emisji.

Media w poniedziałek nadają duży rozgłos deklaracji kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która zapowiedziała, iż oprze się presji rynków w sprawie euroobligacji, gdyż rynki finansowe nie będą dyktować swego zdania politykom.