„Nie jesteśmy zainteresowani” i dlatego nie zwracamy się do Millennium o dalsze informacje – oświadczyła dzisiaj Hana Cygonkowa, rzeczniczka Erste.. W przyszłym tygodniu BCP chce wyselekcjonować pretendentów do kupna polskiego oddziału, którego wycenę szacuje się na 1,4 mld euro.

Zarówno Erste, jak i jego rodzimy rywal Raiffeisen Bank International, planują zwiększyć swoje zaangażowanie w Polsce, która jest największą gospodarką regionu. W zeszłym miesiącu Andreas Treichl, szef Erste powiedział, że jego bank powinien być obecny na polskim rynku i „wnikliwie studiuje” istniejące możliwości.

Teichl podkreślił, że jego firmie zależy na „wysokiej jakości, wyjątkowo dobrej płynności, kadrze zarządzającej wyższego szczebla i aktywach, które będą w naszym (finansowym) zasięgu”. 

W lutym Raiffeisen postanowił przejąć Polbank należący do greckiego EFG Eurobank Ergasias, stając szóstym pod względem wielkości aktywów kredytodawcą w naszym kraju, Transakcja ma być sfinalizowana na początku przyszłego roku. Pytany o Millennium rzecznik banku Michael Palzer powiedział, że Raiffeisen nadal obserwuje polski rynek i zamierza oceniać obiekty będące przedmiotem zainteresowania.